Назвали суму, яку Україна витрачає щомісяця на війну з РФ

Україна щомісяця через повномасштабну війну з Росією витрачає близько $6 млрд.

Про це заявила глава Агентства США з міжнародного розвитку Саманта Пауер, перадає DW.

“Середньомісячні витрати уряду, який повинен справлятися з війною, за останніми розрахунками становлять близько $5-6 млрд на місяць”, – зазначила вона.

Пауер назвала ці витрати приголомшливими. Адміністрація США готується виділити $7,5 млрд, яких, за її словами, не вистачить, щоб покрити потреби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна може забезпечувати їжею десятки країн – Зеленський

“Ми знаємо, що цих грошей не вистачить, ми знаємо, що надалі буде потрібно ще більша пряма бюджетна підтримка”, – наголосила вона.

Крім того, вона заявила, що президент РФ Володимир Путін “перетворив гуманітарну допомогу і продовольство на зброю. Також він намагається переконати країни, які розвиваються, що причиною глобального голоду може стати не блокада українського експорту, а запроваджені проти РФ санкції.

На кожного полоненого російського загарбника Україна витрачає кошти з бюджету. Утримання одного обходиться у 3 тис. грн на місяць.

Гроші йдуть на харчування, одяг, засоби гігієни та комунальні платежі для одного полоненого терориста. Також кошти витрачають на медичне обладнання, ліки та зарплату персоналу.