Україна повертає контроль над Чорним морем – Жданов

Україна відвойовує акваторію Чорного моря у Росії і показує, що в окупантів там більше немає переваги.

Станом на сьогодні російська ескадра не може увійти в зону ураження того озброєння, яке має Україна. Про це в інтерв’ю ТСН.ua заявив військовий експерт Олег Жданов.

“Ми відвойовуємо акваторію Чорного моря. Ми показуємо Росії, що переваги у них вже немає. І що ми можемо доволі чітко та без проблем контролювати акваторію Чорного моря на дальність досяжності нашого озброєння”, – зазначив він.

За його словами, окупанти на Зміїному намагались організувати прикриття, встановивши на нашому острові системи ППО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жданов прокоментував можливість обстрілу Києва: Кремль вже втретє погрожує

“Також ці самі вишки, на яких стояли радіолокаційні станції, вони допомагали веденню розвідки та спостереженню за всією акваторією Чорного моря вздовж узбережжя України. А тому для нас це було дуже важливо”, – наголосив експерт.

Він зауважив, що тепер росіяни не можуть увійти в зону ураження того озброєння, яке ми маємо.

“А тому вони можуть перебувати лише у відкритому морі і поки що ще мають можливість заходити до Севастополя для поповнення запасів ракет та палива”, – пояснив експерт.

Олег Жданов також додав, що HIMARS дальністю 300 кілометрів можуть вражати цілі з Одеси у тимчасово окупованому Севастополі.

“Росіяни дуже бояться HIMARS, дальність ударів яких 300 км. Для них це було б дуже боляче. Бо минуло дві доби після того, як міністр оголосив про постачання ракетного комплексу “Гарпун”, і росіяни відвели свій флот на безпечну відстань”, – зауважив військовий експерт.

Збройні сили України завдали зосередженого удару по острову Зміїний.

Воїни застосували різні сили й засоби ураження. Про це повідомило оперативне командування “Південь” у Facebook.

Повідомлялося, що військова операція триває і потребує інформаційної тиші до її завершення.