Британія назвала умові відмови від санкції проти рф

Велика Британія і надалі буде постачати Україні зброю і накладати санкції проти рф, поки та повністю не виведе війська з української території.

Про це у зверненні до парламенту 21 червня заявила міністерка закордонних справ Британії Ліз Трасс, повідомляє Reuters.

«Ми рішуче налаштовані надавати більше зброї, запроваджувати більше санкцій і підтримувати прагнення України витіснити росію зі своєї території», – зазначила вона.

Трасс також анонсувала, що 22 червня вирушить до Туреччини для обговорення шляхів експорту українського зерна з Одеси, додавши, що на вирішення цієї проблеми лишились лічені тижні.

Нагадаємо, жнива в Україні почнуться вже менш ніж за місяць, а зерносховища досі заповнені попереднім врожаєм. У Польщі підрахували, за який термін можливо побудувати нові сховища.

Раніше українська сторона не схвалила так званий план Ердогана щодо вивезення українського зерна з Одеси морем. План нібито передбачає розмінування підступів до міста, далі турецький військовий супровід суховантажів до нейтральних вод та російський супровід – до Босфору.

Україна не збирається приставати на пропозицію путіна й лукашенка возити зерно через білорусь.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що зерно з України не може транспортуватися до Балтійських портів через територію білорусі. Адже інфраструктура для поставок може потім використовуватись для переміщення військ. До того ж, білоруський диктатор лукашенко дав зрозуміти, що підтримує агресію рф, а отже, про перевезення вантажів через цю країну не може бути й мови.

Напередодні стало відомо, що українські зернові пішли на експорт через румунський порт Констанца.

Також міністерство оборони Туреччини впровадило так звану дипломатію «червоної лінії» для вирішення зернової кризи, викликаної військовим вторгненням роосії в Україну. Так, Анкара, Київ і москва сформували відкритий канал зв’язку, щоб вирішити проблему з вивезенням українського зерна.