Німецька промисловість підтримує план Габека: для уникнення газового шантажу

Німецька промисловість підтримує план міністра економіки Німеччини Роберта Габека скоротити споживання газу через російський шантаж з постачанням.

Про це пише LIGA.net з посиланням на заяву глави Німецького промислового союзу (BDI) Зігфріда Руссвурма, опублікованої Die Welt.

«Ми повинні максимально скоротити споживання газу, на рахунку кожна кіловат-година», – зазначив глава BDI.

За словами чиновника, пріоритетом наразі має стати заповнення газосховищ перед зимою.  Окрім цього потрібно шукати якомога більше альтернативних джерел газу та варіантів. Наприклад, Руссвурм запропонував компаніям перейти на нафту там, де це можливо, а також негайно вивільнити з резерву вугільні електростанції.

«Наразі йдеться про короткострокові проміжні заходи щодо забезпечення енергопостачання, а не про дату поетапної відмови від вугілля у 2038 або 2030 році», – зазначив президент Німецького промислового союзу.

Зігфрід Руссвурм наголосив, що зараз на часі значно прискорити перехід на відновлювані джерела енергії, і Німеччина «має, нарешті, попрощатися з дрібними дебатами, що паралізують, блокувальними поглядами та відпустити гальма в розширенні відновлюваних джерел енергії».

«Потрібно якнайшвидше увімкнути турборежим для позначення нових площ для вітряних та сонячних електростанцій та для швидшого отримання дозволів», – закликав він.

Раніше повідомлялося, країни, найбільш залежні від російського газу, через скорочення москвою поставок планують компенсувати дефіцит вугіллям.