Засідання Ради ЄС: що будуть обговорювати

Війна росії проти України та її геополітичні наслідки будуть у центрі уваги на засіданні Ради ЄС із закордонних справ у понеділок у Люксембурзі.

«Міністри проведуть огляд ситуації «на землі», але цього разу дискусія буде зосереджена на глобальних наслідках, особливо в галузі продовольчої безпеки та енергобезпеки», – сказав високопосадовець ЄС, представляючи журналістам порядок денний зустрічі.

Міністри розглянуть форми допомоги Україні, включаючи постачання зброї та притягнення до відповідальності винних у скоєних злочинах, а також необхідність довгострокової політичної, фінансової, військової та гуманітарної підтримки, повідомляється у пресрелізі Ради ЄС.

Раніше ми писали, що міністри закордонних справ країн ЄС на плановій зустрічі в Люксембурзі обговорять війну в Україні, насамперед можливості вивезення зерна, заблокованого росією.

Також нагадаємо, що танкер з венесуельською нафтою об’ємом 650 тисяч барелів, зафрахтований італійською компанією Eni, незабаром відправиться з Південної Америки до Європи.