Очільниця Єврокомісії пояснила, чому Україні необхідно надати статус кандидата в ЄС

Україна має отримати статус кандидата на вступ до ЄС і це цілком обґрунтовано. Країна зробила велику роботу за вісім років, рішення Єврокомісії є історичним.

Як заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, рішення Єврокомісії про надання Україні статусу кандидата засноване на даних, фактах і підготовчій роботі, яку країна виконала за 8 вісім років, повідомляє німецький телеканал ARD.

«Я твердо вважаю, що ми отримаємо позитивне рішення (Європейської ради – ред.), отримаємо підтримку, курс тепер заданий. Звичайно, це історичне рішення, яке зараз також має прийняти Європейська рада, але підготовка йде добре. Україна зробила величезні кроки вперед», – заявила вона.

Глава ЄС зазначила, що «Україна – це міцна парламентська демократія».

Фон дер Ляйєн уточнила, що в ЄС «хочуть бачити ще більше реформ». Разом з тим глава ЄК зауважила, що від самої країни-заявника залежить, чи буде прийняття до спільноти успішним і як скоро це станеться.

«У цих державах все залежить від того, наскільки швидко піде цей процес, і вони мають провести необхідні реформи, вони повинні довести, що вони відповідають Європейському союзу. Тоді і процес йде швидше, це не зовсім жорсткий процес», – підсумувала фон дер Ляйєн.

Як приклад вона навела Туреччину і Словаччину, яким в 1999 році були дані перспективи вступу в ЄС. Словаччина багато працювала і у 2004 році стала членом ЄС. З іншого боку, сьогодні Туреччина знаходиться далі від ЄС, ніж у той період.

Нагадаємо, 8 червня Європейський парламент підтримав резолюцію, якою рекомендував Раді ЄС надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС на саміті 23-24 червня.

17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС.

Єврокомісія ухвалила таке рішення не через війну, а з огляду на досягнутий нашою країною за останні 8 років прогрес.

В rремлі зазначили, що такі рішення «потребують підвищеної уваги» і пообіцяли «ретельно спостерігати за ними».