У ЗСУ вперше оприлюднили втрати в техніці

Збройні сили України під час активних бойових дій втрачають 30-50% військової техніки.

Західна допомога покриває лише 10-15% потреб українських військових. Про це розповіли в інтерв’ю National Defence заступник міністра оборони України із закупівель Денис Шарапов і командувач логістики Сухопутних військ ЗСУ Володимир Карпенко.

“Ми отримали велику кількість систем озброєння, але, на жаль, за такого масово витрачання ресурсу вони покривають лише 1015% наших потреб. Потрібна артилерія, потрібні артилерійські боєприпаси, БМП, бойові машини, танки. Нам потрібні системи ППО й реактивна система залпового вогню”, сказав Шарапов.

Він додав, що для потреб ЗСУ необхідно залучити військово-промисловий комплекс усього світу.

Щоб мати перевагу над росіянами, Збройним силам потрібні системи високоточної зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жданов назвав дату, коли зміниться ситуація на фронті

“Вдумайтеся: одна бригада займає близько 40 кілометрів лінії оборони. Отже, для прикриття активного бойового конфлікту потрібно 40 бригад. Кожна бригада це 100 БМП, 30 танків, 54 артсистеми лише на одну бригаду, а в нас їх 40”, пояснив Карпенко.

Він додав і про втрати Збройних сил у техніці.

“Я поки не говоритиму про протитанкові керовані ракети або протитанкові керовані засоби. Я говорю тільки про важке озброєння. На сьогодні ми маємо приблизно 30-40%, а іноді й до 50% втрат техніки внаслідок активних боїв. Таким чином, ми втратили приблизно 50%. Втрачено близько 1300 БМП, 400 танків, 700 артсистем”, сказав Карпенко.

Водночас Україна отримала від Заходу лише 100 машин.

У війні з Росією щодня гине від 100 до 200 українських військових. Це відбувається через брак необхідної зброї. Україна потребує сотень, а не “жменьки” найпотужніших артилерійських систем, які може надати Захід.

15 червня відбулася зустріч у форматі “Рамштайн-3”. Начальники штабів і міністри оборони з близько 50 країн зібралися в Брюсселі, де розташована штаб-квартира НАТО.

В цей же день президент США Джозеф Байден оголосив новий пакет військової допомоги Україні на $1 млрд.