Польща відгородилася від Білорусі “стіною” в 140 км

У Польщі будівельники завершили спорудження 140 км “стіни” на кордоні з Білоруссю.

Вже розпочалася здача в експлуатацію перших ділянок загородження, повідомила Прикордонна служба Польщі у Тwitter 12 червня.

“Перші ділянки збудованого загородження на кордоні віддали в експлуатацію. Триває прийняття решти ділянок. Прольоти вже розташовані на ділянці завдовжки 140 км”, – ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща зводить огорожу на кордоні з Білоруссю

Зазначається, найближчими днями розпочнеться встановлення електронного обладнання цього загородження.

Загородження між Польщею та Білоруссю заввишки 5 м простягнеться на 186 км. Загальна вартість проєкту разом із технічним оснащенням сягне 1,6 млрд злотих. Це близько $400 млн. Роботи планують завершити до 30 червня цього року.

Торік Польща й країни Балтії обвинуватили Білорусь і Росію в гібридній агресії із застосуванням штучно спровокованої міграційної кризи.

За 2021 рік польські прикордонники зафіксували майже 40 тис. спроб нелегального перетину польсько-білоруського кордону. Майже всі вони сталися в другій половині року.

Найбільший наплив мігрантів був у жовтні – понад 17,5 тис., і листопаді – майже 9 тис. Грудень, вочевидь, через холод і заходи Польщі та Євросоюзу, став місяцем з найменшою кількістю таких спроб – приблизно 1,7 тис.