білорусь не може бути посередником між Україною і рф. Подоляк назвав причину

білорусь не може бути посередником у переговорах між Україною і росією через повномасштабне вторгнення або однієї зі сторін цього процесу.

Про це заявив радник керівника офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю виданню «Дзеркало».

«Поведінка білорусі буде описана юридичними формулами як країна-Сателіт, яка сприяла вторгненню в суверенну державу. І територіально, і інфраструктурно, і розвідданими», – заявив він.

Подоляк висловив думку, що лукашенко не розуміє, як працює міжнародне право і що воно не має терміну давності по військових злочинах.

«Одна справа, коли ти танцюєш, б’ючи опозицію, закриваєш ЗМІ і позбавляєш людей конкурентної політичної системи, а інша, коли юридично будуть доведені факти співучасті в тих чи інших військових злочинах. Все, що відбувалося в Київській області, робили російські військові частини, які заходили з території Білорусі. Я хочу, щоб офіційні особи білорусі почали про це думати», – додав він.

Читайте також: 

білорусь створює південне оперативне командування та планує збільшити чисельність своїх збройних сил до 80 тисяч осіб. На двох напрямках зберігається ризик ракетних та авіаударів з території рб.

білорусь продовжила строки перевірки боєготовності армії до 11 червня.

Нагадаємо, білорусь почала перекидати військову техніку до кордонів з Україною.

Очевидці помітили 37 одиниць БМП, 5 ЗРК 9К33М3 «Оса», 2 Урали, БРДМ-2, БТС-4, 2 одиниці основ для ЗРК «Оса» під тентом. Вся техніка належить ВС РБ, на багатьох машинах можна помітити розпізнавальний знак — червоний квадрат.

білорусь розгорнула на Волинському та Поліському напрямках до семи батальйонів збройних сил. Вони продовжують виконувати завдання щодо посилення ділянки українсько-білоруського кордону.