Роспропаганда “розганяє” фейк про мобілізацію жінок

Російська пропаганда поширює фейк про мобілізацію жінок до лав Сил оборони України.

Однак ця інформація не відповідає дійсності, попередили в Центрі протидії дезінформації при Раді нацбезпеки та оборони у Telegram.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обережно, фейки: опублікували нову порцію брехні росіян проти України

Низка проросійських ЗМІ поширила фото документу, нібито підписаного Начальником Генштабу ЗСУ С. Шапталом, в якому йдеться про те, що територіальним центрам комплектування необхідно “до 15.06.2022 року підготувати списки жінок, що стоять на військовому обліку і провести мобілізаційні заходи, а до 31 червня 2022 року організувати заходи для постановки на військовий облік жінок у віці від 18 до 60 років”.

Втім, цей документ є фейковим.

Начальник Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки О. Гончарук нещодавно заявив, зараз немає потреби для обов’язкового призову жінок на військову службу.

11 червня росіяни запустили фейк, маніпуляцію і дезінформацію. Проросійські Telegram-канали поширюють відео, основною темою якого є нібито отримання жінкою “похоронки” щодо загибелі сина, а через декілька днів після цього повістки з вимогою його прибуття до військового комісаріату. Однак російську “акторку” видає ламана українська мова, що звучить у кадрі. Це – маніпуляція!