У МВС прокоментували зменшення кількості ворожих ДРГ

З початку повномасштабної війни з Росією українські правоохоронці впіймали близько 800 диверсантів. Проявів ДРГ дедалі меншає, але небезпека ще існує.

Як повідомив в інтерв’ю «РБК-Україна» заступник голови МВС Євген Єнін, з початку війни розкрито 88 ДРГ та затримано близько 800 осіб, причетних до диверсійної діяльності.

«З російської сторони нам, звичайно, ніхто не сигналізує, чи всіх диверсантів ми знищили. Ми фіксуємо зниження проявів ДРГ як в Україні, так і в Києві», – сказав Єнін.

Проте він попередив: не можна сказати, що диверсанти зникли. Лише за перші два тижні травня правоохоронці виявили одну ДРГ та затримали 43 особи, причетні до диверсійної діяльності (18 з них – у Києві).

За його словами, ворог ще працює у тилу, веде партизанську війну, російські агенти збирають інформацію і досі можуть коригувати вогонь.

«Ми відпрацьовуємо цілу низку регіонів: криміналітет, проросійські рухи та угруповання. Першою була Одеська область, де внаслідок обшуків поліція виявила величезні арсенали зброї та навіть інструкції з диверсійно-розвідувальної діяльності. Скільки ще таких груп перебувають у «сплячому режимі» в інших регіонах – будемо з’ясовувати», – підсумував він.

Нагадаємо, в Україні з початку повномасштабного вторгнення РФ викрито 88 диверсійно-розвідувальних груп.

В Одеській області 2 травня правоохоронці провели спецоперацію з виявлення диверсантів, мародерів та інших правопорушників. Було перевірено більше 6 тисяч громадян та 4 тисячі машин.