Яке сьогодні свято та що не можна робити

21 травня вшановуємо пам’ять Святого Апостола і Євангеліста Іоана Богослова, який був сином рибака Заведея і Саломії.

Церква Христова називає Іоана Богослова Апостолом любові, бо він закликав усіх християн любити Господа, один одного й цим виконувати заповіді Христові. Також у трьох Посланнях, написаних Апостолом Іоаном, йдеться про значення любові до Бога й ближніх.

Gazeta.ua пропонує дізнатися більше про життя Апостола Іоана.

Коли на Йордані з’являється пророк Іоан Хреститель, який хрестить людей, сповіщаючи про початок Судних часів, батько відпускає молодшого сина подивитися, що це за вчитель і послухати його проповідь. Згодом Апостол Іоан разом із своїм товаришем Андрієм Первозванним стають учнями Івана Предтечі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День Ангела 21 травня: як привітати Олена, Івана та Петра

Апостола Іоана любив Спаситель за жертовну любов і велику чистоту. Після свого покликання Апостол не розлучався із Господом та був одним із трьох учнів, яких Господь брав на найважливіші моменти свого служіння. Так, Святий Іоан Богослов був присутній при воскресінні Господом дочки Яіра і Преображення Господнього на горі Фавор.

Потім Апостол Іоан Богослов, згідно жеребу, що випав на нього, вирушає в Ефес та інших малоазійських міст для проповіді Євангелія, беручи з собою свого учня Прохора. В Ефесі вони невпинно проповідували євангеліє язичникам. Проповідь Апостола Іоана Богослова супроводжувалася також численними та великими чудами, й кількість тих, хто увірував в Христа, збільшувалась кожного дня.

В цей час почалося гоніння християн імператором Нероном (56 68). Апостола Івана відвели на суд до Риму, де за сповідання віри в Господа Ісуса Христа він був засуджений до смерті, проте Господь зберіг свого обранця: Апостол випив дану йому чашу зі смертельною отрутою та залишився живим. Згодом, вийшов неушкодженим із котла з киплячою олією, у яку був укинутий за наказом мучителя.

Після цього Апостола Іоана заслали в ув’язнення на острів Патмос, де він прожив багато років. Проповідь євангелії супроводжувалася чудесами та привернула до нього всіх мешканців острова. Тут він виганяв бісів із капищ і зціляв багатьох хворих. Близько 67 року на цьому острові була написана Книга Об’явлення Святого Апостола Іоана Богослова.

Після тривалого заслання Апостол Іоан отримав свободу та повернувся в Ефес, де продовжував свою діяльність, навчаючи християн остерігатися псевдовчителів та їх псевдовчень. Близько 95 року Апостол Іван Богослов написав Євангеліє.

Вже в глибокій старості, як говорить передання, дізнавшись про хлопця, що зійшов із істинного шляху та зробився ватажком зграї розбійників, Апостол Іван вийшов шукати його в пустелю. Побачивши Святого старця, розбійник став ховатися, та Апостол побіг за ним і благав його зупинитися, обіцяючи взяти гріх юнака на себе, щоб той тільки покаявся і не нищив своєї душі. Зворушений теплотою любові Святого, юнак справді покаявся і виправив своє життя.

Святий Апостол Іоан відійшов до Господа у віці близько 100 років, довго залишаючись єдиним живим свідком земного шляху Спасителя.

Що не можна робити

Не можна лихословити та сваритися.

Не можна брехати.

Не треба давати в борг, бо гроші можуть не повернути.

Сон з 20 на 21 травня виповниться в точності, якщо про нього не розповідати нікому

Не варто у цей день нарікати на свою долю. Це може привабити негативні події.

Сьогодні пекли пироги, які не їли, а виносили за село і роздавали перехожим. Перед цим молилися, щоб зустріти хорошу людину, з якою можна було б розділити трудовий хліб.