Кошти клієнтів у банках зростають: Нацбанк спостерігає тенденцію в умовах війни

З часу повномасштабного вторгнення росії в Україну Нацбанк спостерігає тенденцію до зростання обсягу коштів на рахунках клієнтів банків.

Про це передає Укрінформ, з посиланням на повідомлення голови Нацбанку Кирила Шевченка у Фейсбуці.

«З першого дня війни ми уважно відслідковуємо динаміку фондування. І за понад 80 днів повномасштабного вторгнення бачимо, що тренд на зростання обсягу коштів клієнтів у банках зберігається. Це чіткий індикатор довіри українців до банківської системи та запорука збереження високої ліквідності, навіть попри воєнні ризики. Наведу найсвіжіші оперативні дані на підтвердження: станом на 16 травня маємо загалом плюс 90 млрд грн в еквіваленті за коштами юридичних та фізичних осіб в усіх валютах за фіксованим курсом у порівнянні з першим днем війни 24 лютого», – йдеться у повідомленні.

Згідно зі словами очільника центробанку, внаслідок потужного інформаційного тиску напередодні війни спостерігався певний відплив коштів населення, однак починаючи з березня він був компенсований зростанням депозитів.

«Не стала несподіванкою зміна структури фондування: зростання частки коштів на вимогу й скорочення частки строкових депозитів. В умовах невизначеності люди менше звертають увагу на дохідність, більше – на стабільність роботи банків та доступність коштів. Отже, гривневі кошти населення від початку війни зросли майже на 24% до 528 млрд грн саме внаслідок зростання депозитів на вимогу (+50%). Такий тренд ми вже спостерігали під час коронакризи, коли рівень невизначеності зростав. Щодо коштів юридичних осіб: їх обсяг у березні дещо зменшився, переважно через подальші виплати бізнесом зарплат за одночасного зменшення надходжень. Проте вже у квітні вони зростали в усіх видах валют, найпомітніше у гривні: +7% за місяць. Загалом обсяг гривневих коштів юридичних осіб у банківській системі упродовж війни зріс майже на 5% до 533 млрд грн», – зауважив Шевченко.

Як повідомлялося, за період повномасштабної російсько-української війни станом на початок травня обсяги гривневих коштів фізичних і юридичних осіб у банках зросли на 21,3% і 2,7% відповідно. Нагадаємо, кредитний портфель банків скоротився на 0,1% до – 1 046 млрд гривень, в т.ч. населення скоротився на 2,2% до 245 млрд гривень.