П’яти пакетів санкцій не достатньо – Єрмак

Західні санкції можуть позбавити Росію фінансів, технологій та матеріалів, потрібних для відновлення військового потенціалу. П’яти пакетів для цього недостатньо.

Необхідне повне ембарго на російські енергоносії, сказав голова Офісу президента Андрій Єрмак, виступаючи у Chatham House на дискусії “Підтримуючи Україну: чи робить Захід достатньо”.

“Звісно, вони санкції не мають негайного та безпосереднього впливу на бойові дії, як постачання зброї. Та вони здатні обмежити можливості Росії проводити агресивну політику. Вони здатні позбавити її фінансів, технологій та матеріалів, потрібних для відновлення військового потенціалу. Тому вони мають бути довгостроковими. Ефективне покарання Росії також буде стримувати інших потенційних агресорів”, пояснив Єрмак.

Він додав, що потрібна також паралізація всього банківського сектору РФ і доступу до фінансових ринків. Необхідно приділити увагу координації дій партнерів та вторинним санкціям проти держав та компаній, які допомагають Москві обходити їх.

Важливим є визнання Росії країною-спонсором тероризму. Сейм Литви це вже зробив. У Сенаті США також зареєстрували відповідну резолюцію. Інші держави повинні зробити те саме, каже керівник ОП.

Єрмак наголосив, що від 24 лютого ЄС щодня сплачував $800 млн за імпорт російської нафти та газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба розповів про намір підготовки сьомого пакету санкцій проти Росії

“Цими грошима ЄС опосередковано фінансував російську агресію проти нашої країни. Таке сприяння ми бачили і раніше, зокрема під час спроби реалізації проєкту “Північний потік-2″. Ви пам’ятаєте, ми попереджали, що Росія розглядала і буде розглядати такі проєкти, як геополітичну зброю, попереджали про неминучість енергетичного шантажу. Та нас не хотіли чути, аж поки не стало запізно”, наголосив Єрмак.

Україна вітає запровадження регульованого імпортного податку або тарифу та зберігання коштів за енергоносії на спеціальному рахунку.

Європейський Союз не прийняв шостий пакет санкцій проти Російської Федерації. Його заблоковано й не можуть узгодити через позицію Угорщини стосовно нафтового ембарго.