Швидке відновлення економіки можливе: Нацбанк назвав умови

Швидке відновлення економіки можливе: лише за умови завершення воєнних дій і масштабної підтримки партнерів. Такими є умови швидкого відновлення України вже у 2023 році. У 2022 році економіка впаде не менше, ніж на третину, зазначають в Нацбанку.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв’ю заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука агентству «Інтерфакс-Україна».

Як зазначив заступника голови, за найбільш оптимістичного сценарію регулятора економіка може впасти на третину. «Але можуть бути й гірші сценарії», – зазначив Сергій Ніколайчук.

Коментуючи прогноз Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), згідно з яким ВВП України після спаду на 30% зросте на 25%, Ніколайчук погодився, що такий сценарій можливий за умови виконання низки припущень.

«Одне з них, звісно, завершення воєнних дій. Друге — це продовження масштабної підтримки України з боку міжнародних партнерів. За таких умов таке стрімке відновлення може справді реалізуватися», – зазначив заступник голови Нацбанку.

За словами Ніколайчука, у Нацбанку є базовий прогноз на поточний рік, який було опубліковано тільки в скороченому варіанті після квітневого монетарного комітету, а на 2023 рік прогноз поки що відсутній.

«У кожної організації свій підхід до прогнозування. Поки що ми не бачили особливого сенсу робити середньострокові прогнози. Нам потрібні макроекономічні прогнози, передусім для ухвалення рішень щодо монетарної політики. Поки що з урахуванням рівня невизначеності й нашого поточного інструментарію, ми вирішили, що нам достатньо буде прорахувати можливі сценарії для цього року і надалі коригувати свої дії», – пояснив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.

Нагадаємо, згідно з прогнозом S&P Global Market Intelligence, ВВП України у 2022 році впаде на 45,7%, однак завдяки швидкому зростанню економіка країни відновиться вже через п’ять років. Економічна активність в Україні, за прогнозами на поточний рік, скоротиться на 35%.