KALUSH Orchestra побили рекорд Євробачення за кількістю глядацьких симпатій

KALUSH Orchestra принесли перемогу Україні на Євробачення 2022 і блискуче виступили у фіналі конкурсу. Вся Україна, затамувавши подих, стежила за результатами голосування.

Як голосували за Україну в різних країнах світу, пише РБК-Україна.

Але український гурт зробив майже неможливе – Kalush Orchestra побили всі рекорди голосування від глядачів Міжнародного конкурсу.

Правила голосування

З 1975 року на Євробачення введено правило про 12-бальну систему. Найвищий бал журі кожної країни віддають за своїх фаворитів, а далі 10 балів – другому призеру, 8 – третьому, 7 – четвертому, 6 – п’ятому і так далі.

А в 1997 році до цієї системи додали голосування телеглядачів. Кожна людина в усьому світі має право віддати голос за свого фаворита телефоном або за допомогою смс-повідомлення. Є й обмеження – не можна голосувати за свого представника і можна віддати не більше 20 голосів від одного абонента.

Позначку понад 500 балів на Євробачення з 2009 року подолало не так вже й багато команд. У 2016 році Джамала отримала перше місце та отримала 543 бали.

У 2017 році Салвадор Собрал з Португалії отримав найбільше голосів в історії Євробачення – 758. Однак у представника Португалії було 376 голосів від глядачів і 382 голоси від журі.

У тому ж році 615 балів отримав представник Болгарії Крістіан Козлов.

Нета Барзілай з Ізраїлю у 2018 році отримала 529 балів, група Maneskin у 2021 році – 524 бали.

І ось новий рекорд від KALUSH Orchestra – 631 бал, з них від глядачів Україна отримала рекордні 439 балів.

Хто з глядачів дав Україні найбільше голосів

KALUSH Orchestra отримали від глядачів 439 голосів – і це максимальний рекорд. Найбільше голосів українцям віддали Польща, Молдова, Латвія і Литва – в загальній сумі вийшло по 24 бали.

Далі йдуть Румунія, Ісландія, Франція і Німеччина – по 22 бали сумарно, від журі та глядачів. 20 балів дала Португалія. По 19 балів від Ізраїлю, Кіпру та Австралії.

Словенія, Хорватія, Грузія, Бельгія та Азербайджан – по 18 балів. Австрія, Албанія – по 17 балів. По 16 балів від Чорногорії, Чеської Республіки та Вірменії.

Норвегія та Ірландія віддали Україні по 15 балів, Сан-Марино – 14 балів, Швейцарія -13 балів. По 12 балів від Нідерландів, Швеції, Італії, Великобританії, Фінляндії, Іспанії, Естонії, Болгарії та Австрії.

10 балів дали в Греції. По 8 балів – Мальта і Північна Македонія. Найменше балів Україні дала Сербія – 7.

У яких країнах голосували за Україну тільки телеглядачі

 • Швеція
 • Нідерланди
 • Італія
 • Великобританія
 • Фінляндія
 • Іспанія
 • Естонія
 • Болгарія
 • Австрія
 • Греція
 • Мальта
 • Північна Македонія
 • Сербія

Як відомо, у ніч на 15 травня у Турині відбувся фінал «Євробачення». Перемогу здобула Україна. Нашу країну презентував етно-реп-проект Kalush Orchestra. Якщо, крім пісні «Стефанія», вам мало що відомо про проект-переможець, то цей текст для вас.

Лідер українського гурту Kalush Orchestra Олег Псюк під час пресконференції заявив, що не боявся дискваліфікації на Євробаченні-2022 через заклик зі сцени допомогти заблокованим людям на заводі «Азовсталь» у Маріуполі.

Після вражаючої перемоги Kalush Orchestra на пісенному конкурсі «Євробачення 2022» низка європейських політиків опублікували свої коментарі та поздоровлення.

Сьогодні гурт Kalush Orchestra презентував кліп на пісню Stefania, з якою українці перемогли пісенний конкурс «Євробачення 2022».

Російські військові виявилися настільки цинічними, що вирішили помститися Україні за перемогу на «Євробаченні-2022» (фото).

Поїзд 43 Київ — Івано-Франківськ в розкладі цього року офіційно стане «Стефанія Експресом».