Попри загрозу дискваліфікації Kalush Orchestra закликали світ допомогти «Азовсталі», тепер назву заводу «гуглить» увесь світ

Лідер українського гурту Kalush Orchestra Олег Псюк під час пресконференції заявив, що не боявся дискваліфікації на Євробаченні-2022 через заклик зі сцени допомогти заблокованим людям на заводі «Азовсталь» у Маріуполі.

Прагнення привернути увагу світової спільноти до ситуації було важливішим, повідомляє УНН з посиланням на слова музиканта.

«Люди не розуміють, яку велику біду переживає моя країна. І для мене сказати це було точно важливіше, ніж дискваліфікація. Якби втратив такий шанс, я б собі не пробачив. Я дуже сподіваюся, що хтось із 200 мільйонів, що побачили, зможе нам допомогти», – наголосив Олег Псюк.

Він зазначив, що допомогти наразі можна інформаційно, оскільки саме завдяки інформаційному простору якомога більше людей дізнаються про ситуацію на «Азовсталі».

«Нам потрібна допомога. Ми просимо втрутитися якусь третю країну, щоб визволити їх. Як можна допомогти? Інформаційно. Треба всім говорити, писати про це, стукати до влади ваших країн. Тут багато преси, якщо кожен із вас про це напише, то це точно нам допоможе», – додав лідер Kalush Orchestra.

Після заклику пошукові запити за словами «Азовсталь» та «Маріуполь» злетіли до небес. Люди шукають, що вони означають, пише УНІАН.

Як відомо, із самого початку російського вторгнення Маріуполь став ціллю окупатів. Вони з некрофільською заповзятістю знищують мирне населення міста та бомблять житлові будинки й об’єкти.

За попередніми даними, Росія вбила понад 20 тисяч мирного населення Маріуполя. Щоб приховати сліди таких злочинів, окупанти пригнали в місто мобільні крематорії й спалюють тіла вбитих.

Одним з найжахливіших злочинів РФ у Маріуполі стало бомбардування будівлі драмтеатру, де ховалося дуже багато мирних жителів. У березні повідомлялося, що у будівлі театру могли загинути близько 300 осіб.  Нову кількість загиблих в результаті власного розслідування з’ясувало Associated Press – вони назвали цифру 600.

Після щоденних бомбардувань міста Російською Федерацією (за день на Маріуполь вона скидає від 50 до 100 авіабомб) останнім прихистком для багатьох цивільних та захисників Маріуполя, які залишилися практично без води, їжі та ліків й належної меддопомоги, став завод «Азовсталь».

Окупантам критично важливо захопити Маріуполь одразу з кількох причин:

Місто може забезпечити сухопутний коридор між Росією та окупованим Кримом, що вкрай важливо для окупантів.

Маріуполь – ключовий центр експорту зерна та сталі, тому його захоплення буде ударом по українській економіці.

Місто захищає полк «Азов», якого росіяни брехливо називають «нацистами», тому перемога над ними дасть привід російській пропаганді говорити про успішну «денацифікацію».

Окупація міста може підвищити бойовий дух російської армії, яка зазнає шалених втрат та сильно деморалізована.

Захисники Маріуполя, серед яких і бійці полку «Азов», заблоковані російськими військами на території заводу «Азовсталь» вже близько двох місяців. Повідомляється, що серед них понад 600 поранених. Бійці неодноразово просили застосувати щодо них процедуру екстракції (вивезення у безпечну зону).

Нещодавно вдалося евакуювати мирних жителів із заводу «Азовсталь», які знайшли там прихисток. 7 травня віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила, що усіх жінок, дітей та людей похилого віку з «Азовсталі» у Маріуполі евакуйовано. За її словами, цю частину маріупольської гуманітарної операції завершено.

Як повідомляв Зеленський, для порятунку українських військових, які перебувають на «Азовсталі», залучені впливові посередники і держави. У Генштабі ЗСУ стверджують, що операція з деблокування заводу потребуватиме значних зусиль і великої кількості військ.

11 травня віце-прем’єр Верещук заявила, що на території «Азовсталі» можуть перебувати ще близько тисячі бійців, половина з них важкопоранені.

14 травня вона повідомила, що зараз ведуться переговори про звільнення 60 важкопоранених.

Захисники Маріуполя не планують здаватися, як вимагає Росія, вони виконують наказ та обороняють місто. У соцмережах активно щодо бійців полку «гуляє» фраза: «Азов» – сталь». З цим складно не погодитися.

Чому завод «Азовсталь» став прихистком для бійців Маріуполя та жителів

«Азовсталь» – це металургійний гігант з майже 100-річною історією. Комплекс розташований між річкою Кальміус з одного боку та берегом Азовського моря – з іншого. Завод має свій власний вантажний порт та надійну систему підземних комунікацій.

Оскільки окупанти один за одним руйнували будинки маріупольців, люди переходили з одного укриття до іншого, уцілілого. Та дуже багато було зруйновано, тож прихистком став завод «Азовсталь».

Керівництво заводу повідомило, що п’ять бомбосховищ на території підприємства здатні витримати пряме влучання ядерного боєзаряду. Про це заявив генеральний директор ПрАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі.

За його словами, мінімальна товщина між поверхнею землі і стелею підземних тунелів становить 8 м. Але це комунікаційні тунелі, які є переходами між різними бункерами, а самі бомбосховища розташовані глибше.

Співробітники заводу напередодні вторгнення Росії в Україну створили дуже великі запаси питної води і продовольства в бункерах, що дозволяє тривале проживання в них. Це допомогло захисникам Маріуполя і цивільним вистояти під прямими бомбардуваннями російських окупантів.

РФ щодня атакує завод «Азовсталь» у Маріуполі, 15 травня вже застосувала уперше там фосфорні бомби, та вибити захисників у неї не виходить. Наші бійці мужньо тримаються.