Україна здобула перемогу на конкурсі «Євробачення-2022»

Український гурт Kalush Orchestra здобув перемогу на пісенному конкурсі «Євробачення-2022». Ще в першому півфіналі конкурсу представники нашої країни підірвали сцену, і змусили весь зал аплодувати стоячи.

Як повідомляє УНІАН, цього року в України була найпотужніша підтримка. За нашу країну голосували не тільки жителі інших країн, а й переселенці, які були змушені покинути свої будинки через розв’язану РФ війну.

Гурт Kalush Orchestra з піснею Stefania, присвяченою мамі фронтмена гурту Олега Псюка, виступили у фіналі Євробачення під номером 12.

Завершивши свій виступ, лідер гурту Олег Псюк звернувся до світу з такими словами: «Please help Ukraine, Mariupol. Help Azovstal. Right now! (Будь ласка, допоможіть Україні, Маріуполю. Допоможіть Азовсталі. Прямо зараз!)»

Варто відзначити, що також не залишилася без уваги і мама соліста Олега Псюка, очі якої показували на екрані під час їхнього виступу у фіналі. Більш того, спочатку ця пісня була присвячена саме їй, а після повномасштабного вторгнення Псюк зазначив, що тепер цей хіт присвячений і іншим матерям, які оберігають своїх дітей від жахів війни.

Неймовірно важливо, що наприкінці свого виступу лідер Kalush Orchestra Олег Псюк закликав Європу і світ допомогти врятувати Маріуполь та «Азовсталь». Після цих слів пошуковий запит слова “Азовсталь” у Google збільшився у кілька разів.

Попри побоювання дискваліфікації України через заклик допомоги Маріуполю, цього все-таки не сталося.

«Ми розуміємо глибокі почуття щодо України зараз і вважаємо, що коментарі Kalush Orchestra та інших артистів, які висловлюють підтримку українського народу, мають скоріше гуманітарний, ніж політичний характер», – зазначили в оргкомітеті Євробачення.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна зробить усе, щоб одного дня учасників і гостей «Євробачення» приймав український Маріуполь.


Володимир Зеленський
Президент України

«Наша мужність вражає світ, наша музика підкорює Європу! Наступного року Україна прийматиме «Євробачення»! Втретє у своїй історії. І вірю – не востаннє. Ми зробимо все, щоб одного дня учасників і гостей “Євробачення” приймав український Маріуполь. Вільний, мирний, відбудований! Дякую за перемогу Kalush Orchestra та всім, хто віддав за нас свої голоси! Впевнений, не за горами наш переможний акорд у битві з ворогом»

Загалом у фіналі конкурсу виступає 25 учасників. З першого півфіналу до гранд-фіналу вийшли представники України, група Kalush Orchestra, які, за прогнозами букмекерів, все ще є головними претендентами на перемогу. Окрім українців, у фінал вийшли також представники Швейцарії, Вірменії, Ісландії, Литви, Португалії, Норвегії, Греції, Молдови та Нідерландів.

За результатами другого півфіналу у фінал вийшли представники Бельгії, Чехії, Азербайджану, Польщі, Фінляндії, Естонії, Австралії, Швеції, Румунії та Сербії.

У фіналі до переможців у півфіналах також приєдналися представники країн-засновниць конкурсу — Великобританії, Італії, Іспанії, Франції та Німеччини.

66-й пісенний конкурс Євробачення 2022 року проходив в італійському місті Турині на арені Pala Olimpico. Півфінали пройшли 10 та 12 травня, а гранд-фінал — 14 травня.

У конкурсі своїх учасників презентували 40 країн. До конкурсу повернулися Вірменія, яка не брала участі в ньому в 2021 році, і Чорногорія, яка пропустила два конкурси. У той же час Білорусь, дискваліфікована минулого року, а також Росія, яку не допустили до конкурсу за вторгнення в Україну, не брали участь у Євробаченні 2022 року.