Росія перевела більшість кораблів в окупований Крим, поповнюють запаси

Чорноморський флот РФ залишив на патрулюванні два кораблі, решту перевели до окупованого Криму. Спроба росіян захопити спостережні пости в районі Токаревого на Херсонщині провалилася.

Про це повідомляє Оперативне командування «Південь».

«Корабельне угруповання ворожих сил залишило на патрулюванні 2 кораблі, решта – відновлює сили й запаси по базах в Криму. Але загрози ракетного нападу та відчайдушної висадки рашистського десанту це не зменшує», – йдеться в повідомленні.

В Херсонській та Миколаївській областях російські війська продовжують укріплюватися на зайнятих позиціях, а на окупованих територіях набирає обертів гуманітарна криза, зазначили у відомстві.

Колабораційна влада, призначена з некомпетентних осіб не здатна вирішувати адміністративні та економічні питання.

«Забезпечення регіону в ручному режимі ситуативними поставками продовольства, пального, ліків та іншим вже навіть не створює ілюзії добробуту. Самі колаборанти вишукують способи втекти від відповідальності та нав’язаних обов’язків до Криму», – наголосили в оперативному командуванні «Південь».

Активних наступальних дій ворог не веде.

«Зухвала спроба ворожої диверсійно-розвідувальної групи під прикриттям артилерійського вогню захопити спостережні пости в районі Токаревого успіху не мала» – і військові РФ «ретирувалися», – додали там.

З головної бази Чорноморського флоту Росії в окупованому Севастополі в море виведені майже всі кораблі з ракетною зброєю на борту.

Згідно з попередніми даними, на військових кораблях РФ, що базуються в Чорному морі біля берегів України, може бути близько півсотні бойових ракет.

Росія має вже сім носіїв крилатих ракет морського базування типу «Калібр»  у Чорному морі, які можуть зробити залп у 50 ракет.