Туреччина хоче переговорів щодо вступу Фінляндії та Швеції до НАТО

Туреччина не зачинила двері для вступу Швеції та Фінляндії до НАТО, але хоче переговорів із країнами Північної Європи та запобігання тому, що вона вважає терористичною діяльністю, особливо в Стокгольмі.

Будь-яка країна, що прагне вступити в НАТО, потребує одностайної підтримки членів військового альянсу, заявив речник президента Туреччини Ібрагім Калін в інтерв’ю Reuters.

“Ми не зачиняємо двері. Але ми, по суті, порушуємо це питання як питання національної безпеки Туреччини”, – сказав Калін.

Він додав, що Робоча партія Курдистану (РПК), визнана терористичною організацією в Туреччині, Сполучених Штатах та Європейському Союзі. Однак вона займалася збором коштів та вербуванням у Європі, і її присутність “сильна, відкрита та визнана”, зокрема, у Швеції.

“Те, що потрібно зробити, ясно: вони повинні припинити дозволяти представникам РПК, організаціям, окремим особам та іншим формам присутності існувати в цих країнах”, – наголосив Калін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Фінляндії подзвонив Путіну – про що розмовляли

“Членство в НАТО – це завжди процес. Подивимося, як піде справа. Але це перший момент, на який ми хочемо звернути увагу всіх союзників, а також шведської влади. Звичайно, ми хочемо провести дискусію, переговори зі шведськими колегами”, – додав він.

На питання, чи не ризикує Туреччина поводитися занадто різко під час війни, і коли фінська та шведська громадська думка схвалює членство в НАТО, він сказав: “100 відсотків нашого населення дуже незадоволені присутністю РПК та FETO (гюленістів) у Європі”.

“Якщо в них (у Фінляндії та Швеції) є громадськість, стурбована своєю національною безпекою, то у нас є громадськість, яка однаково стурбована нашою власною безпекою”, – додав прессекретар.

Калін сказав, що різка критика Росії на адресу Фінляндії та Швеції щодо їхніх планів не вплинула на позицію Туреччини.

Напередодні президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина не схвалює вступ до НАТО Швеції та Фінляндії. Він зазначив, що не хоче “зробити помилку вдруге”, як це було із Грецією.

У Швеції здивувалися такому небажанню Туреччини бачити її з Фінляндією в Альянсі. Міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде заявила, що обговорить ці моменти з турецьким колегою. Глава МЗС Фінляндії Пекка Гаавісто закликав до “терпіння” та поетапного підходу до вступу їхніх країн до Альянсу.

Речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що США намагається з’ясувати, чому Туреччина висловилася проти вступу Швеції та Фінляндії до НАТО.