Німеччина може передати Україні системи ППО з великим радіусом дії

В уряді Німеччини обговорюють передачу Україні німецької системи ППО IRIS-T SLM. Дальність дії зброї становить 40 км, а висота – 20 км.

Система дозволяє відображати бойові літаки, вертольоти, крилаті ракети, реактивну артилерію, безпілотники, протирадіолокаційні ракети та бомби, тим самим забезпечуючи безпеку повітряного простору, пише Bild.

Система може бути повністю запущена в Україні з листопада, як тільки постачання схвалять, українські військові зможуть розпочати навчання використання системи в Німеччині.

Україна зацікавлена ​​d закупівлі загалом десяти таких систем, вони можуть бути виготовлені протягом наступних трьох-чотирьох років.

Пропозиція від компанії DIEHL вже як мінімум два тижні перебуває в комітеті з безпеки, але поки що нічого не вирішено.

Посол України Андрій Мельник відвідав цього тижня Берлін разом із головою МЗС Дмитром Кулебою, але остаточного рішення Мінфіну, ймовірно, ще не було.
Водночас, під час виступу в Бундестазі канцлер Олаф Шольц заявив, що Україні будуть передані системи ППО.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Україна витримає війну із Росією. Адже свобода та безпека здобуде перемогу, як це було під час Другої світової війни.

Президент Франції Еммануель Макрон вперше після свого переобрання вирушить до Берліна для переговорів з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив у Бундестазі на зустрічі з війни в Україні. Декілька членів Вільної демократичної партії залишили засідання Комітету з політики.