В Бундестазі пройшло засідання щодо війни в Україні: депутати залишили залу

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив в Бундестазі на зустрічі щодо війни в Україні. Кілька членів Вільної демократичної партії покинули засідання Комітету з політики.

Група з чотирьох осіб передчасно покинула зустріч, присвячену війні в Україні, пише видання Spiegel.

Серед них був спікер фракції з питань політики безпеки Маркус Фабер. Він відзначив, що у канцлера була можливість порозумітися перед комітетом.

«На жаль, багато відповідей не були дані. Я сподіваюся, що ми зможемо надолужити згаяне», – написав Фабер в Twitter.

Пізніше Маркус Фабер аргументував свій вихід із залу «подальшими зустрічами» і подякував Шольцу «за конструктивний обмін думками».

«Сьогодні в черговий раз стало ясно, що в рішенні про постачання важких озброєнь Україні ми єдині. Зараз ми швидко реалізуємо те, що ми ініціювали в Бундестазі», – зазначив він.

Голова комітету Марі-Агнес Штрак-Циммерманн обережно розкритикувала дії своїх колег по партії і повідомила про «дуже конструктивну розмову» після зустрічі. Саме вона раніше звинувачувала Шольца в нерішучості в питаннях постачання важкого озброєння в Україну.

У соціал-демократичній партії були роздратовані відходом депутатів під час виступу Шольца.

«Не було абсолютно ніякої причини виходити трохи засмученим. Канцлер відповів на всі питання дуже об’єктивно. І було б актом ввічливості залишитися за п’ять хвилин до кінця, тим більше, що весь сеанс пройшов дуже спокійно», – сказав журналістам Джо Вайнгартен.

Україна б вітала спробу колишнього канцлера ФРН Ангели Меркель переконати Кремль закінчити війну, заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

Надання Україні важкого озброєння від Німеччини затримується, причина у непорозумінні між урядами країн.

Чеська Республіка має намір поставити Україні радянські танки, що перебувають на балансі армії країни. Водночас, Прага веде переговори з Німеччиною про передачу танків Leopard в якості компенсації.