День Ангела 13 травня – кого сьогодні вітати

13 травня День Янгола відзначають Василь, Донат, Гнат, Клим, Микита, Яків. Вітайте знайомих іменинників.

А якщо ви обираєте ім’я для дитини, то значення імен пояснює Gazeta.ua.

Ім’я Василь походить від давньогрецького “басилейос”, що вказує на приналежність до царського роду та буквально означає “царський”. Ім’я популярне в багатьох країнах, має форми Базиль, Базиліо тощо. Має жіночі форми – Василина, Василія, Василла.

Донат – чоловіче ім’я латинського походження, donatus означає “подарований”, “відданий”. В Україні це ім’я не набуло широкої популярності, але нердно чоловіків з таким ім’ям можна зустріти в Польщі чи Угорщині.

Гнат – українська форма імені Ігнатій латинського походження. Є щонайменше дві версії походження імені. За однією, від латинського слова ignis – “вогонь”. За іншою, від ignotum, що означає “невідомий”.

Клим, Климентій – українська форма римського чоловічого імені, що означає “милостивий”, “лагідний”. У західній традиції ім’я має трохи інше написання – Клемент, Клементій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День Ангела 12 травня – кого сьогодні вітати

Микита – українське чоловіче ім’я, походить від візантійського Нікітас. Яке, в свою чергу, має грецьке походження і означає “переможець”. У католицькій традиції є варіант імені – Ніцет, Ніцетій, а також жіноча форма імені Ніцета. В Роії поширена форма чоловічого імені Нікіта, водночас, на заході Нікіта це жіноче ім’я.

Ім’я Яків походит з давньоєврейської мови, ймовірно, від слова “п’ята”. Перекладається як “той, що йде слідом”, або “другий за походженням”. За білійними переказами, Яків – близнюк Ісави, що народився другим, схопившись за ногу першого. Святого Якова шанують у всіх віруваннях, які пішли від іудаїзму. У різних країнах поширені різноманітні форми цього імені: Якуб, Ягуб, Сантьяго. Яго, Джакоб, Джиакомо та інші.

13 травня церква вшановує апостола Якова, сина Зеведеїва. Один з 12 апостолів, наближених до Ісуса Христа.

Яків, як і його брат Іван Богослов – сини галілейського рибалки Зеведея.

Яків Зеведеїв разом зі своїм братом Іваном та апостолами Петром і Андрієм належить до перших покликаних Ісусом Христом.