У Маріупольській ОВА заявили про загрозу смертей тисяч людей у місті

У Маріуполі через блокаду російськими військами та постійні обстріли може скластися катастрофічна ситуація. За попередніми даними, до кінця року може загинути близько 10 тисяч мирних жителів.

Маріупольська міська рада зазначає, що у місті відсутні ліки, медики, комунальні комунікації та каналізація. Таким чином у Маріуполі можуть спалахнути інфекції.

«Зараз більша частина наявного населення – старенькі та хворі люди. Без належних умов, смертність серед уразливих категорій зросте в рази», – зазначив мер міста Вадим Бойченко.

За його словами, наразі у Маріуполі знаходяться 150-170 тисяч жителів, частина з них люди з прилеглих населених пунктів, яких не випускають через жорстоку систему фільтрації.

«Росіяни продовжують геноцид, який розпочали 24 лютого. Наші люди в смертельній небезпеці. Тому потрібна повна евакуація міста», – додав Бойченко.

Нагадаємо, що українська влада намагається евакуювати захисників «Азовсталі» за процедурою «екстракшн» (extraction). Тобто вивезення відбудеться із залученням третьої нейтральної сторони та підтримки міжнародних спільнот.