Можуть померти тисячі: Бойченко попередив про загрозу в Маріуполі

До кінця року в знищеному та заблокованому Росією Маріуполі на Донеччині від хвороб та нестерпних умов може померти понад 10 тис. мирних мешканців.

Станом на 11 травня в місті перебуває 150-170 тис. жителів, повідомила Маріупольська міська рада в Telegram.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антисанітарія й відкриті рани. Ліків – нема: показали фото скалічених бійців “Азову”

Більша частина наявного населення старенькі та хворі люди. Маріупольці в смертельній небезпеці, тому потрібна повна евакуація міста, наголосив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

“Окупанти перетворили Маріуполь на середньовічне гетто. Без ліків та медичної допомоги, відновлення водопостачання та справної каналізації в місті спалахнуть епідемії. Без належних умов, смертність серед уразливих категорій зросте в рази. Частина маріупольців з прилеглих селищ повернулася до міста, бо їх не випускають на територію вільної України через жорстку систему “фільтрації”. Але ж росіяни продовжують геноцид, який розпочали 24 лютого”, підкреслив він.

Маріуполь перебуває у блокаді з 1 березня. Усіх жінок, дітей та літніх людей із заводу “Азовсталь” евакуювали. Громадянських там лишилося не менше 100 осіб.

Під час евакуації 6 травня від російських обстрілів загинули троє українських воїнів, ще шестеро поранено.

У Маріуполі на евакуацію чекають ще 100 тис. мирних мешканців. Для цього необхідний стійкий режим тиші, який російські терористи порушують, пояснював Вадим Бойченко.