Україна не постачатиме третину газу в Європу через російських окупантів

Україна припиняє транзит майже третини газу з Росії в Європу. Все тому, що станції перебувають на окупованих ворогом територіях.

Ідеться про ГВС “Сохранівка” в Луганський області, повідомляє Оператор ГТС України.

Також припинять постачання через прикордонну компресорну станцію “Новопсков”

“ОГТСУ інформує, що з 7:00 11 травня 2022 року приймання газу до ГТС України у фізичній точці з’єднання “Сохранівка” не здійснюватиметься”, – ідеться в повідомленні.

Водночас для виконання транзитних зобов’язань перед європейськими партнерами у повному обсязі та згідно з умовами договору можливий тимчасове перенесення недоступних потужностей із фізичної точки з’єднання “Сохранівка” на фізичну точку з’єднання “Суджа”, яка розташована на контрольованій Україною території.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін планує заморозити тарифи на комунальні послуги

До того ж втручання окупаційних сил у технологічні процеси, зміни режимів роботи об’єктів ГТС, зокрема з несанкціонованими вилученнями газу з транзитного потоку, поставили під загрозу стабільність і безпеку роботи всієї української газотранспортної системи.

Вказані дії згідно з чинним транзитним контрактом є обставинами непереборної сили, що унеможливлюють виконання зобов’язань на точці з’єднання ГВС “Сохранівка”, а також прикордонній компресорній станції “Новопсков”, які зараз не контролюються ОГТСУ.

“Компанія неодноразово повідомляла ПАТ “Газпром” про загрози транзиту через дії окупаційних сил, контрольованих Росією, і вимагала зупинити втручання в роботу об’єктів, але ці звернення проігнорували”, – додали в пресслужбі.

Повне ембарго на російську нафту запровадить Євросоюз за дев’ять місяців.

Раніше Європейська комісія надала членам ЄС проєкт шостого пакету санкцій проти Росії. Він передбачає поступову заборону імпорту російської нафти впродовж шести-восьми місяців.

Винятки можуть зробити для Угорщини та Словаччини, які сильно залежать від сировини з РФ. Їм мають дозволити продовжити імпорт нафти до кінця 2023 року.