У Криму зникла журналістка Ірина Данілович

У тимчасово окупованому Криму зникла журналістка та громадська активістка Ірина Данілович.

29 квітня її затримали правоохоронці-окупанти, повідомляє у своєму Telegram уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Приблизно в той же час у її помешкані провели обшук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Київській області під час обстрілу загинула журналістка Оксана Гайдар

“За словами батьків Ірини, рашисти повідомили, що громадську активістку заарештовано на 10 діб за передачу якоїсь “несекретної інформації” якійсь громадській організації”, повідомляє Денісова.

Наразі триває 12 доба її “затримання”, про місцезнаходження жінки нічого невідомо.

Батько та адвокат Данілович подали заяви до окупаційних органів щодо викрадення людини, однак відповідь до цього часу не отримали, пише Денісова.

Данілович працювала медсестрою, була журналісткою, висвітлювала проблеми системи охорони здоров’я в Криму та поширювала реальну інформацію про війну в Україні.

Російська Федерація з 2014 року позбавила волі щонайменше 13 кримських журналістів. Це кримськотатарські медійники Осман Аріфмеметов, Марлен Асанов, Асан Ахтемов, Ремзі Бекіров, Тимур Ібрагімов, Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, Руслан Сулейманов, Рустем Шейхалієв та Амет Сулейманов, а також журналісти Олексій Бессарабов, Владислав Єсипенко і Наріман Джелял, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, в минулому журналіст.