У Київській області під час обстрілу загинула журналістка Оксана Гайдар

Під час артилерійного обстрілу села Шевченкова Броварського району загинула журналістка та блогерка Оксана Гайдар між 11 і 12 березня, проте про її смерть стало відомо лише зараз.

Журналістка загинула разом із матір’ю Лідією, повідомив у Facebook голова Нацспілки журналістів України Сергій Томіленко.

Гайдар була відома публікаціями на історичну тематику й дописами в соцмережах під псевдонімом “Руда Пані”, у яких вона різко викривала імперські амбіції російської влади та її прагнення за будь-яку ціну встановити контроль над Україною.

Томіленко додав, що Гайдар писала свої есеї і коментарі з Москви, де жила з чоловіком і сином, однак із початком широкомасштабного російського вторгнення повернулася в Україну, щоб бути поруч із матір’ю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині помер ветеран АТО, понівечений тортурами окупантів

“Вона залишалася свідомою та сміливою українкою в лігві агресора. На неї тиснули, її та чоловіка свого часу залякували, як Оксана мені розповідала. Я їй востаннє написала 7 березня – повідомлення не прочитане, тепер я знаю чому. Село було під окупантами”, – розповіла в коментарі НСЖУ українська журналістка Алла Лазарєва, яка була знайома із загиблою майже 40 років і підтримувала з нею зв’язок.

Останній твіт Гайдар датований 11 березня, у ньому вона повідомила, що в селі немає світла й майже немає інтернету.

“Русня нікому не дає виїхати – стріляє по автівках і навіть по велосипедах на смерть. Можна лише тихо сидіти по хатах. Гуманітарна катастрофа – питання максимально місяця. Твітер я видаляю, сподіваюся, що ще побачимося. Все буде Україна”, – написала вона.

За даними НСЖУ, Гайдар народилася й виросла в Києві в родині журналіста. Батько Юрій Гайдар працював заступником редактора “Спортивної газети”. Закінчила факультет журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

З початку повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україні загинули 20 журналістів. Серед убитих росіянами є також представники іноземних ЗМІ.