Після березня-2023: Нацбанк дозволив перевести за кордон отримані доходи з ОВДП

Іноземним інвесторам дозволено переказувати за кордон кошти, які будуть отримані після 1 квітня 2023 року у зв’язку з проведеною виплатою погашення або сплатою доходу за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) України згідно з умовами їх розміщення.

Про це повідомляє Interfax-Україна з посиланням на сайт регулятора.

«Практична реалізація цієї норми сприятиме підвищенню зацікавленості нерезидентів у купівлі ОВДП, зокрема на кошти, отримані від планових погашень і виплат доходу», – йдеться в повідомленні на Нацбанку у ніч на вівторок.

Наведені зміни внесені постановою правління НБУ від 9 травня 2022 р. №96 «Про внесення змін до постанови правління НБУ від 24 лютого 2022 р. №18» (т.зв. військова), яка набирає чинності з 10 травня 2022 року.

«Військовою» ухвалою регулятор заборонив виведення таких коштів за кордон. З початку року вкладення нерезидентів до ОВДП скоротилися з 91,34 млрд грн до 73,25 млрд грн.

Нагадаємо, уточнено механізм валютних обмежень, які покликані мінімізувати можливості для непродуктивного відтоку капіталу з України, дати змогу громадянам задовольняти власні потреби, а економіці – відновлюватися.