Шмигаль розповів, чи вистачить Україні власного газу для населення

Україна успішно пройшла опалювальний сезон цієї зими.

Видобутку газу достатньо, щоб і надалі забезпечувати потреби населення, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає “РБК-Україна”.

“Зараз у сховищах зберігається дев’ять мільярдів кубометрів газу. Рівень його видобутку зараз знизився через бойові дії у східних областях і на півдні, але незначною мірою – на 3,7 відсотка за місяць. Нам достатньо свого видобутку, щоб забезпечити потреби населення”, – сказав він.

Уряд розуміє рівень видобутку й перспективи його подальшого нарощування. Споживання газу в промисловості зменшилося внаслідок падіння економіки й зупинення роботи великих хімічних і сталеливарних підприємств. У зв’язку із цим Україні буде достатньо спроможності щодо закачування трубопроводами з Європи.

“Ми розуміємо, що з початком бурхливого розвитку економіки нам треба буде більше, тому сьогодні працюємо з європейськими партнерами, щоб у рази збільшити спроможність отримання газу з Європи, з LNG-терміналів, із Туреччини. Не хочу розкривати деталі”, – додав Шмигаль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В уряді відповіли, чи дозволять чоловікам виїздити за кордон до кінця війни

Водночас прем’єр відмовився прогнозувати ціни на газ для споживача після вересня.

“Уряд робитиме усе можливе, щоб платежі були відносно комфортними для українців. Подивімося, як ми пройдемо період до вересня, а далі дивитимемося на модель, щоб це був насамперед ринок. У Європі ринок, а ми йдемо в Європу. З іншого боку, дивитимемося на комунальні платежі”, – зазначив Шмигаль.

29 квітня Кабінет міністрів вирішив заморозити тарифи на комунальні послуги до закінчення повномасштабної війни Росії в Україні.

Компаніям рекомендують тимчасово зупинити погоджені інвестиційні програми, а кошти, передбачені для зарахування на поточні рахунки зі спеціальним режимом використання для розрахунків за інвестиційними програмами, спрямовувати на оплату енергоносіїв і погашення інших зобов’язань.