ЦРУ не бачить ознак підготовки Росії до застосування ядерної зброї в Україні

Центральне розвідувальне управління США не бачить ознак того, що Росія готується застосувати тактичну ядерну зброю проти України.

Однак, не можна ставитися легковажно до такої можливості, повідомив “Уніан” з посиланням на заяву директора ЦРУ Білла Бернса на конференції, організованій Financial Times.

“Як розвідувальне співтовариство ми не бачимо на цей час практичних доказів того, що Росія планує розгортання або навіть потенційне застосування тактичної ядерної зброї”, сказав Бернс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Росії відповіли, чи застосує Путін ядерну зброю у війні проти України

Він наголосив, що розвідувальна служба дуже уважно стежить за цим.

“Враховуючи брязкання зброєю, яке ми чули від російського керівництва, ми не можемо легковажно ставитися до цих можливостей. Тому ми, як розвідувальна служба, дуже зосереджені… на цих можливостях в той момент, коли ставки для Росії дуже високі”, – сказав директор ЦРУ.

Бернс запевнив, що відстежити це можна. Зокрема, через супутникові знімки.

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що Росія не використовує у війні проти України ядерну зброю. Але й подальше її застосування не відкидає. Про це свідчать записи розмов, зроблені під час неформального спілкування Лаврова з представниками дипломатичного корпусу країн СНД.

Західні офіційні особи та аналітики кажуть, що, на їхню думку, Росія дійшла висновку, що ціна застосування ядерної зброї будь-якого виду буде недозволено високою. Financial Times писало, що зараз Кремль вдає, що утримує США та їхніх союзників від більш активної допомоги Україні.