В окупований Мелітополь ыз Москви повернулася зрадниця-втікачка Уманець
У тимчасово захопленому Мелітополі Запорізької області помітили втікачку-зрадницю України Катерину Уманець. Жінка повернулася туди з Москви.
Вона відома як лідерка місцевого антимайдану 2014 року. Очолювала рух “Русская весна”, пише “РИА-Мелитополь”.
Зазначається, що Уманець підтримує двох місцевих колаборантів – депутата міськради Тараса Генова та прихильника Кремля Володимира Рогова. Останній називає себе “членом Запорізької військової адміністрації” та закликає мелітопольців до співпраці з окупантами.
Після повернення до Мелітополя Уманець вже встигла сфотографуватися на тлі стели на в’їзді в місто.
Раніше жінка “регулярно отримувала з Росії чималі суми” на організацію масових мітингів і дестабілізацію ситуації в Україні. 2017 року щодо неї відкрили кримінальне провадження за державну зраду. За даними слідства, з 2014-го жінка підтримувала контакти з представниками російських спецслужб. За їхньою вказівкою шкодила інформаційній безпеці України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В окупованих містах та селах на Запоріжжі розвивається рух опору
Зокрема, протягом 2014-2017 років жителька Мелітополя неодноразово виїжджала до РФ для проведення зустрічей із кремлівськими кураторами. Від них отримувала завдання й фінансування на створення так званої Запорізької народної республіки. Виконуючи їх, жінка проводила масові акції в різних містах регіону, озвучуючи сепаратистські заклики й розповсюджуючи матеріали такого ж змісту, за даними ЗМІ.
Водночас від кримінальної відповідальності зрадниця втекла в Москву до свого другого чоловіка, залишивши старшого сина від першого шлюбу в Мелітополі.
“Перебуваючи у РФ, Уманець не втомлювалася поливати брудом Україну. Не сумніваємося, що вона приїхала з Москви для відпрацювання “темників” ФСБвців. Попереду 9 травня і масовичка-витівниця вже готова виконувати відведену їй роль у спектаклі під назвою “Побєдобєсіє”, – пише видання.
Зрадники України можуть отримати від 10 до 12 років в’язниці за пособництво країні-агресорці. Верховна Рада посилила відповідальність за колабораціонізм, ухваливши відповідний законопроєкт.