Україна запропонувала одній з країн ЄС ухвалити закон про ленд-ліз за прикладом США

Посол України Андрій Мельник запропонував, щоб Німеччина ухвалила закон про ленд-ліз для України за прикладом США. Наша країна хотіла б одержати швидкий експорт озброєння.

Про це Андрій Мельник розповів у інтерв’ю Bild am Sonntag.

В інтерв’ю Мельник відповів на запитання, якої конкретно на підтримку чекає Україна від Німеччини,

«Ми хотіли б побачити швидкий експорт 88 танків «Леопард», 100 БМП «Мардер», самохідних гаубиць та багато іншого. Але що дуже важливо, це переосмислення у свідомості людей. Ми переживаємо велику війну в Європі за 80 років. Ви більше не зможете перемогти із 30 або 100 танками. Німецький закон про ленд-ліз, як у США, і довгостроковий союз проти Росії були б важливими», – сказав Мельник.

Він зазначив, що рішення направити Україні ЗСУ «Гепард» правильно, але цього недостатньо,

«Тим більше, що для «Гепардів» не вистачає боєприпасів. Це було відомо з початку війни, але федеральне міністерство оборони зайнялося цим лише цього тижня. Крім того, «Гепардам» вже 40 років – щоб перемогти Росію, нам потрібне найсучасніше німецьке озброєння»», – зауважив посол.

Раніше Палата представників США ухвалила законопроект про ленд-ліз та захист демократії в Україні. Тепер документ має бути підписаний президентом країни Джо Байденом.

Рішення Сенату США щодо ленд-лізу для України є історичним і свідчить про те, що путінський режим загрожує усій світовій демократії, як загрожував Гітлер. Схвалення закону про ленд-ліз має велике символічне значення, тому що вперше ця масштабна програма була задіяна заради повного знищення світового зла – гітлерівського нацизму.

У кремлі заявили, що рішення Сенату США щодо активації програми ленд-лізу, що дозволяє прискорити надання військової допомоги Україні, може мати «негативний ефект» у переговорах між Україною та Росією.