З полону визволили українців, яким окупанти ампутували кінцівки

Українські громадяни після повернення в Україну завдяки обміну розповідають про приниження та нелюдські умови тримання в російському полоні.

Серед визволених є важкопоранені, із сепсисом, ампутованими кінцівками. Про це повідомила уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова в Telegram.

Під час захоплення в полон росіяни забирали в українських чоловіків чоботи, наповнювали їх водою і знову взували. Після цього в’язнів змушували лежати обличчям до землі на морозі три-чотири дні поспіль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні з Маріуполя спробують вивезти цивільних

З обмороженими кінцівками та зав’язаними очима чоловіків переправляли до російських таборів, потім до СІЗО №1 – тюрми російського міста Курська, де їм не надавали жодної медичної допомоги.

Українців одягали у форму полонених, підстригали волосся, катували, змушували вчити патріотичні російські пісні й виконувати їх для наглядачів. Допити відбувалися двічі-тричі на день, після чого чоловіків жорстоко били, а згодом змушували підписати документи про те, що з ними добре поводилися.

Важкохворих, з ампутованими внаслідок обморожень кінцівками й пальцями ніг, окупанти вирішили обміняти. Через брак машин швидкої допомоги окупанти везли на обмін важкопоранених українців п’ять годин на вантажних залізничних платформах. Окупанти поклали поранених на шосе на ношах, де їх забрали солдати.

Служба безпеки України нейтралізувала глибоко законспіровану диверсійно-розвідувальну групу ворога. Російські агенти готували теракт – планували збити літак.

Підпишись на Telegram-канал Gazeta.ua:

розповідаємо, як ЗСУ знищують окупантів