Рада не підвищуватиме податки на пальне. Проте пільгове розмитнення скасовують

Парламент відмовився від попередньої ініціативи повернути акцизний податок на пальне та 20% податку на додану вартість.

Про це пише «Економічна правда» з посиланням на повідомлення першого заступника голови Податкового комітету ВРУ Ярослава Железняка.

Так, до другого читання законопроєкту №7311 з документу виключили відповідні норми. Отже, оподаткування залишається пільговим: без сплати акцизу та зі сплатою 7% ПДВ замість 20%.

Варто зазначити, таке скасування призвело б до зростання цін на пальне. Згідно з прогнозом директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, скасування пільгового оподаткування призведе до зростання цін на бензин і дизель щонайменше на 10-12 грн/л – до 45 грн/л та 48 грн/л за нинішньої ціни 34,10 грн/л та 38,7 грн/л відповідно, пише Interfax-Україна.  Експерт також звернув увагу, що дефіцит пального визначає його реальну ціну на ринку в 40 грн/л та 45 грн/л, попри встановлення урядом граничних цін, і з огляду на це після скасування пільг пальне могло б коштувати мінімум 52 грн/л та 55 грн/л.

Однак, згідно з порівняльною таблицею у розпорядженні «Економічної правди», у проєкті закону залишається скасування пільгового розмитнення автівок з нульовим митом.