У лютому експорт морським коридором побив рекорди

У лютому експорт морським коридором побив рекорди

Фото: УЗА

Експорт морським коридором у лютому сягнув 8 млн тонн

З початку роботи морського коридору експорт його шляхами сягнув 28 млн тонн, 19 млн тонн з яких – зернові й олійні культури.

Українським морським коридором у лютому цього року експортовано рекордний обсяг вантажів – 8 млн тонн. Про це в п’ятницю, 1 березня, повідомив віцепрем’єр із відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

“Вантажообіг портів Великої Одеси в найкоротшому місяці року становив 8 млн тонн, з яких 5,2 млн тонн – продукція українських аграріїв. Це рекордні показники експорту не тільки українським коридором, а й у період повномасштабного вторгнення”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що показники експорту наближаються до тих, які були до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

З початку роботи морського коридору експорт його шляхами сягнув 28 млн тонн, 19 млн тонн з яких – зернові й олійні культури. Вантажі перевозилися в 42 країни.

“Сьогодні понад 90% всього агроекспорту йде через порти Великої Одеси та Дунайські порти. Україна залишається одним із ключових гарантів продовольчої безпеки. Особливо стосовно експорту зернових до країн Африки та Азії”, – додав Кубраков.

Нагадаємо, Україна у 2023/2024 маркетинговому році експортувала 20,239 млн т зернових та зернобобових культур

Які є позитивні зрушення у питанні аграрного експорту з України

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp