Єврокомісія планує розблокувати 137 млрд євро для Польщі

Єврокомісія планує розблокувати 137 млрд євро для Польщі

Фото: PAP

Дональд Туск і Урсула фон дер Ляєн

Польський прем’єр Дональд Туск заявив, що розморожені кошти передадуть на підтримку дрібних і середніх сільгоспвиробників.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у п’ятницю, 23 лютого, оголосила про плани розблокувати 137 млрд євро для Польщі. Європейська чиновниця повідомила про це на спільній пресконференції з головою уряду Польщі Дональдом Туском у Варшаві, повідомляє польський телеканал Polsat.

“Маю добрі новини: наступного тижня Європейська комісія ухвалить два рішення щодо європейських фондів, які наразі заблоковані для Польщі. Ці рішення дадуть змогу вивільнити для Польщі до 137 млрд євро. Ідеться про кошти з фондів згуртування та кошти за планом Наступне покоління ЄС”, – зазначила вона. 

Розблокування цих коштів у Європейській комісії пов’язували з необхідністю реформ у сфері верховенства права в Польщі, реалізацію яких Брюссель вважав ефективною.

“Це важливий день для всіх нас. З перших днів перебування на посаді прем’єра ціль полягала, зокрема, й у відновленні верховенства права та демократичних стандартів”, – заявив Туск. 

За словами польського прем’єра, розморожені кошти передадуть на підтримку дрібних і середніх сільгоспвиробників.

Нагадаємо, торік повідомлялося, що Європейська комісія може розпочати каральну процедуру проти Польщі, якщо Варшава не вирішить проблему блокування перевізниками прикордонних переходів з Україною.

Польща веде торгову війну з Україною: на чиєму боці Єврокомісія

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp