ЄС планує вперше ввести санкції проти компаній Китаю за поміч Росії – ЗМІ

ЄС планує вперше ввести санкції проти компаній Китаю за поміч Росії - ЗМІ

Фото: Getty Images

Обмеження заборонять європейським фірмам торгувати з фірмами, занесеними до лістингу

Bloomberg зазначає, що до списку також увійшли компанії з Гонконгу, Сербії, Індії та Туреччини.

Європейський союз у межах нового пакета санкцій планує ввести обмеження проти китайських компаній за їхню допомогу Росії. Мова, зокрема, про два десятки компаній, зокрема трьох, що базуються в Китаї, яких звинувачують у підтримці військових зусиль Росії в Україні. Про це повідомляє Bloomberg в понеділок, 12 лютого.

У разі ухвалення, це буде перший випадок, коли ЄС запроваджує обмеження для компаній з Китаю відтоді, як Росія вторглася в Україну. До списку також увійшли компанії з Гонконгу, Сербії, Індії та Туреччини.

Обмеження заборонять європейським фірмам торгувати з фірмами, занесеними до лістингу.

ЄС раніше пропонував внести до лістингу кілька китайських фірм, але ці пропозиції відхилили через опір з боку деяких держав-членів і після того, як Пекін надав певні гарантії.

“Це питання має вирішальне значення для ЄС, який вважає Пекін одним зі своїх найважливіших торговельних партнерів, і зокрема для Німеччини, для якої Китай є найбільшим ринком для автовиробників, включно з Volkswagen AG”, – зазначає ЗМІ.

ЄС звинувачує технологічні та електронні компанії, що звинувачуються у сприянні військовому і технологічному розвитку Росії або розвитку російського сектора оборони і безпеки.

Пропозиції включають три китайські фірми і по одній з Індії, Шрі-Ланки, Сербії, Казахстану, Таїланду, Туреччини та Гонконгу.

Як відомо, влада Євросоюзу розраховує ухвалити 13-й пакет санкцій проти Росії до 24 лютого. Новий пакет санкцій проти Росії повинен бути затверджений до 24 лютого – другої річниці вторгнення РФ в Україну.

Раніше повідомлялося, що 13 пакет санкцій може бути найслабшим серед усіх, які були ухвалені.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp