Болгарія не підтримала заяву країн Європи про вступ України до НАТО – причина

Болгарія

Повномасштабна війна росії проти України

Болгарія є частиною декларації саміту НАТО 2008 р. щодо вступу України до Альянсу

Президент Болгарії Румен Радев не приєднався до заяви лідерів дев’яти країн Центральної та Східної Європи щодо членства України в НАТО. Пресслужба адміністрації Радева пояснила, що він не підписується під повним текстом декларації, ухваленої низкою країн Європи, але підтримує частину позицій, викладених в документі. Про це пише “Укрінформ” із посиланням на болгарські ЗМІ.

Як повідомляється, Румен Радев заявив, що перш ніж приймати Україну в НАТО, потрібне мирне врегулювання між Україною та росією.

В адміністрації президента заявили, що Болгарія є частиною декларації саміту НАТО в Бухаресті 2008 р. щодо майбутнього вступу України до Альянсу, але ця декларація була ухвалена “в зовсім іншому середовищі безпеки”.

“Військові дії на території України сьогодні вимагають, щоб обговорення її членства в Альянсі відбувалося в повному складі Північноатлантичної ради і не призвело до ризику прямого втягнення країн НАТО у війну”, – заявили в пресслужбі Радева.

І додали, що рішення про вступ України до НАТО має ухвалюватися після розроблення чітких параметрів мирного врегулювання конфлікту між росією та Україною, які повинні бути прийняті та реалізовані обома державами.

Нагадаємо, вже дев’ять країн НАТО підтримали членство України в Альянсі та виступили за збільшення військової допомоги. Вони засудили анексію українських територій та висловили підтримку майбутнього вступу України до НАТО.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.