Місяць окупації під Черніговом: як волонтери “Добробату” відбудовують село Ягідне після бойових дій – сюжет (Відео)

Відновлення звільненого села

Повномасштабна війна росії проти України

“Добробат” створили понад 3 місяці тому

Село Ягідне на Чернігівщині пережило місяць російської окупації. Стільки ж часу у місцевій школі росіяни утримували майже 400 людей. З них 11 загинули. Розбиті і розграбовані помешкання – усе, що залишили після себе кацапи. Проте село живе, а відновити стіни поруйнованих осель допомагають волонтери.

Це підвал сумнозвісної школи в селищі Ягідне, Чернігівської області. Близько місяця тут рашисти утримували майже 400 людей – серед них діти. На стінах досі викарбувані малюнки, а також дати: визволення від окупації. У ті дні від задухи та розстрілів у підвалах загинуло одинадцятеро людей. Решта вижили, однак, як вийшли з підвалу, побачили сумну картину: розбиті та погорілі будинки.

“Да! У нас на даху два снаряди на нашій і на ту сторону один – три снаряди було. І оцей четвертий сюди”, – каже мешканка Ягідного Софія Дерев’янко.

У селі не залишилося майже жодного будинку, який би не зазнав артилерійського чи мінометного обстрілу так само, як і це багатоквартирне помешкання. Однак наразі роботи тут майже завершені. Допомогти відбудувати село прибули волонтери-учасники організації “Добробат”. Їхнє завдання – підготувати оселі мешканців до зими: встановити нові вікна, полагодити покрівлю та відбудувати пошкоджені стіни.

“На мені тільки цегляна кладка. Тобто я тут все відновлюю. То там багато ось таких балконів саме. Там будинки були зруйновані, я два поверхи відновив. Перший будинок – там арка була зруйнована, також відновив. Тобто все, шо стосується цегляної кладки. Я професійний будівельник, саме двадцять років я будую будинки за кошти, зараз час будувати людям за допомогу, за дякую. Ну, це дуже приємно, знаєте, як вам люди це дякують – це дуже приємно”, – каже волонтер “Добробату” Ярослав Моценко.

“Добробат” створили понад 3 місяці тому. Волонтери відновлюють помешкання в чотирьох областях: Київській, Чернігівській, Сумській та Харківській. Планують працювати на Миколаївщині. Загалом у “Добробаті” понад 30 тисяч добровольців. Вони вже відбудували сотні об’єктів.

“Є два типи, по великому рахунку, нашої відбудови. Перша – це розбори завалів. Коли розбитий будинок, ще щось, і його треба розібрати. Друга – це первинна відбудова – оце те, що ви бачите тут”, – наголосив радник міністра внутрішніх справ, співзасновник проєкту “Добробат” Ростислав Смирнов.

Будівельними матеріалами забезпечує Міністерство регіональної політики. Інвестори проєкту – небайдужі компанії. Публічні кошториси проєктів відбудови розміщені на сторінці волонтерської організації “Добробат”. Наразі в Ягідному відновлюють 21 будинок.

“Ця вулиця Дружби на фініші. Вулиця Лісова – вона більш пошкоджена, там у кожному будинку перекладаємо стіни, замінюємо перекриття, деякі дахи відновлюємо практично з нуля. Потім приступаємо до наступної черги – це 176 будинків по всій громаді – Ягідне і потім ще сусідні села: Іванівка, Каличівка, Слобода”, – наголосив керівник будівельних проєктів “Добробату” Олександр Тарасенко.

Люди оговтуються від наслідків трагедії, яка ще досі нагадує про себе понівеченими російською ордою будинками. Однак згуртована робота мешканців та волонтерів “Добробату” допомагає швидше відродити село.

Назар Войтенков, Олексій Іванченко, “5 канал”

Читайте також: “Буде тобі, враже, так, як відьма скаже”: українські волонтерки знялися для унікального календаря

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.