У Франції збанкрутувало російське агентство Sputnik News, почалася примусова ліквідація

Кремлівське інформаційне агентство Sputnik News перебуває у процесі ліквідації у Франції після заборони російських державних ЗМІ, прийнятої Європейським Союзом після початку вторгнення в Україну.

Про це пише видання Le Figaro.

Ліквідація була призначена судом ще 4 травня і може тривати до 2024 року, заявив керівник Sputnik News у Франції Владімір Морозов.

27 співробітників компанії у Франції, зарплата яких покривалася схемою гарантії заробітної плати, були звільнені незабаром після цього рішення.

Економічна модель Sputnik News, онлайн-медіа, запущеного в 2014 році, повністю спиралася на одного російського клієнта, афілійованого з Кремлем, організацію «росія сьогодні», яка замовляла у нього сюжети та репортажі, пояснив ліквідатор компанії Крістоф Бассе, призначений судом.

Після запровадження європейських санкцій «росія сьогодні» розірвала контракт у квітні, і Sputnik ненадовго потрапив у судове провадження, яке потім було перетворено на ліквідацію.

Компанія залишає має близько 500 000 євро зобов’язань, включаючи соціальні та податкові борги.

«Близько половини цієї суми знаходиться в росії, але спроби повернути їх поки що безуспішні», – сказав Бассе.

Новинний канал RT France, з іншого боку, продовжує вести мовлення французькою мовою та публікувати статті на своєму сайті, який залишається доступним через VPN.

Раніше Національна рада з електронних ЗМІ Латвії ухвалила рішення про заборону трансляції останніх 80 телеканалів із росії, які ще можна було переглядати на території країни.

З опівночі 12 липня всі телеканали та онлайн-інтернет видання, які входять до «Медіа Група Україна», припинили оновлення. Це сталось після заяви бізнесмена Ріната Ахметова про вихід інвестиційної групи SCM з «Медіа Група Україна».

Російський телеканал «Дождь», який припиняв свою роботу через утиски влади, частково відновив мовлення з 18 липня. Його повноцінний запуск планується на осінь.