Нафтове ембарго: ФРН не накладатиме вето на рішення Євросоюзу

Німеччина не накладатиме вето на рішення Євросоюзу про нафтове ембарго щодо росії, заявив віцеканцлер та міністр економіки ФРН Роберт Хабек.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на інтерв’ю телеканалу ZDF.

«Ми більше не зіштовхуватимемося з національною катастрофою. Ми досягли великого прогресу щодо нафти та могли б приєднатися до ембарго, якби це сталося. Німеччина не стоїть на цьому шляху», — сказав Роберт Хабек.

Слід зауважити, раніше віцеканцлер не був таким категоричним, заявляючи, що Німеччина вже суттєво скоротила свою залежність від російської нафти, щоб зробити повне ембарго «керованим».

За словами міністр, до 24 лютого частка російської нафти в імпорті Німеччини впала приблизно до 12% із 35%.

Нагадаємо, Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель раніше заявив, рішення щодо запровадження нафтового ембарго проти росії, яка забезпечує до 25% постачання цієї сировини в ЄС, у рамках шостого пакета санкцій можна очікувати на саміті Євросоюзу 30 та 31 травня.

Також 23 квітня повідомлялося, що США та ЄС проробляють три варіанти обмежень: ембарго, встановлення граничної ціни та створення механізму оплати для утримання доходів, які росія отримала від початку проведення війни в Україні, пише Bloomberg з посиланням на джерела