“Боротися й за те, щоб із часом у Гаазі опинилися російські окупанти”. Українська команда прибула на “Ігри неcкорених” у Гаагу

Зазначають, що більшість учасників збірної та команди забезпечення – чинні військовослужбовці ЗСУ, тероборони ЗСУ, Нацгвардії та інших структур сектору безпеки та оборони України.

У Генштабі наголосили, що тепер вони – “спортивні дипломати”, які розкажуть усьому світові правду про війну в Україні від першої особи.

“На жаль, у тісній Invictus-спільноті є втрати, які болять. Серед них – Дмитро Сидорук, ветеран і тренер нашої команди зі стрільби з лука, який загинув вісім днів тому. Також із нами немає Юлії Паєвської – нашої сестри і учасниці збірної, яка досі перебуває у полоні російських окупантів. Ми знаємо, як важко нашій команді далося рішення взяти участь у змаганнях у такий складний період для України”, – ідеться у повідомленні.

З українською командою поспілкувався за допомогою відеозв’язку президент України Володимир Зеленський, повідомили в Офісі президента. Там зазначили, що 19 українських спортсменів-захисників змагатимуться з 500 ветеранами і військовослужбовцями з 18 країн – членів НАТО та партнерів Альянсу.

“Для нас це честь, що ви представляєте Україну. Я вважаю, що Україна – це кожен із вас. Якщо ви сьогодні будете представляти нашу державу в Гаазі на “Іграх нескорених”, ви покажете, що Україна – нескорена”, – сказав Зеленський.

Він заявив, що українська команда “Ігор нескорених” є “частиною духу нескореності України, українського народу й кожного з нас”.

Зеленський закликав українських спортсменів зробити все, щоб у Гаазі, де відбуватимуться змагання, всі дізналися про злочини, які вчинили російські війська в Україні.

“Ви сьогодні в Гаазі в принципі будете боротися й за те, щоб із часом у Гаазі опинилися російські окупанти й усі ті, хто заслуговує. Тому що те, що вони зробили – це злочин проти людей, проти народу України”, – додав президент.

Контекст:

“Ігри нескорених” (Invictus Games) міжнародні спортивні змагання у паралімпійському стилі, засновані герцогом Сассекським Гаррі у 2014 році. У них беруть участь поранені військовослужбовці та ветерани.

Україна приєдналася до “Ігор нескорених” у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто у 2018 році.

2020 року на “Іграх нескорених” у Гаазі (Нідерланди) Україну мали представляти 20 учасників. Проте через пандемію змагання, яке мало відбутися у травні, скасували. Восени 2020 року змагання вирішили провести онлайн.