Російського гонщика вигнали зі шведської команди за нацистський жест під час нагородження

Відео із чемпіонату, де Северюхін піднімає руку в нацистському привітанні, опублікував канал 
NEXTA у Twitter. Наголошували, що росіянин виступав на змаганнях під прапором Італії через санкції, накладені на РФ.

Після цього Ward Racing, яка об’єднує гонщиків різних країн, засудила дії гонщика та заявила, що команді соромно за його поведінку.

У Ward Racing заявили, що дії Северюхіна не відповідають цінностям команди, яка не лише проти нацизму, а й засуджує вторгнення Росії в Україну.

“Ward Racing засуджує особисті дії пілота Артема Северюхіна під час нагородження 10 квітня, оскільки вважає їх виявом неспортивної поведінки… Через це Ward Racing не бачить можливості продовження співпраці з Артемом Северюхіним і продовжить розірвання свого гоночного контракту”, – ідеться в повідомленні.

Водночас Міжнародна автомобільна федерація повідомила, що почала розслідування щодо Северюхіна. Яке покарання загрожує росіянину, поки що невідомо.

Сам Северюхін уже попросив вибачення за свої дії, відповідне відео в Telegram опублікувала прессекретарка Російської автомобільної федерації Марія Мельникова.

“Я хочу перепросити перед усіма за те, що сталося вчора на чемпіонаті Європи з картингу. Стоячи на подіумі, я зобразив жест, який багато хто сприйняв як нацистське вітання. Але це не так. Я ніколи не вітав нацизм і вважаю його одним із найстрашніших злочинів проти людства”, сказав Северюхін.

Северюхін нагадав, що на етапі чемпіонату Європи він “виступав під італійською ліцензією, виграв перегони під італійським прапором”.

“І хлопці перед подіумом показували мені, що в Італії заведено вдаряти по своїх грудях біля серця, висловлюючи подяку. Я лише хотів зобразити цей жест. Як сталося все інше, я не можу пояснити. Я знаю, що винен. Знаю, що дурний. Готовий понести покарання”, – додав він.