Газпром планує відсудити в польської Orlen майже один мільярд доларів

Газпром планує відсудити в польської Orlen майже один мільярд доларів

Фото: twitter.com/MarioRebeliant

Відповідачами за позовом, окрім головної компанії Orlen, є також власник польської ділянки газопроводу Ямал-Європа EuRoPol GAZ SA

Російський монополіст з цією метою звернувся до Арбітражного суду Санкт-Петербурга та Ленінградської області.

Російський Газпром подав до Арбітражного суду Санкт-Петербурга та Ленінградської області позов проти польського нафтового концерну Orlen SA стосовно стягнення на суму 935 мільйонів доларів. Позовна сума включає 710 млн доларів та 886 млн польських злотих. Про це повідомляє пропагандистське інформагентство Интерфакс.

Відповідачами за позовом, окрім головної компанії Orlen, є також власник польської ділянки газопроводу Ямал-Європа EuRoPol GAZ SA, а також Ernst and Young Global Limited (Велика Британія) та Ernst and Young sp. z o.o. Corporate Finance Sp. k. (Польща).

Суд прийняв заяву до провадження та призначив на 10 квітня попереднє судове засідання.

EuRoPol GAZ володіє польською ділянкою газопроводу Ямал-Європа. 

У 2022 році МВС Польщі ввело санкції проти ПАТ Газпром щодо заморозки здійснення прав на акції та виплату дивідендів EuRoPol GАZ.

РФ теж наклала обмеження на EuRoPol GAZ – для Газпрому. Мова про заборону на використання газопроводу, що належить цій компанії, для транспортування російського газу через Польщу.

У вересні 2022 року МВС Польщі ввело вже проти ТОВ Газпром експорт санкції, які передбачають заморожування фінансових та економічних ресурсів компанії та заборону на надання їй прямо чи опосередковано будь-яких фінансових чи економічних ресурсів. 

У 2023 році влада Польщі передала частку Газпрому в EuRoPol GAZ на баланс самої компанії. Повний контроль над компанією має польський нафтовий концерн Orlen, до якого раніше була приєднана газова компанія PGNiG.

Нагадаємо, Газпромбанк призупинив перекази у доларах США через рішення американських банків-кореспондентів.

Банкомати в Австрії перестали працювати з картками Газпромбанку

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp