В Україні проведуть тестування е-гривні

В Україні проведуть тестування е-гривні

Фото: ucap.io

НБУ проведе відкрите тестування е-гривні у 2024 році

Е-гривня не стане заміною готівкової чи безготівкової форм гривні, а буде їх доповненням, запевняють в Нацбанку.

В Україні цього року відбудеться відкрите тестування державної цифрової валюти – е-гривні. Приєднатись до процесу зможуть банки, небанківські фінансові установи та їх клієнти. Про це повідомила пресслужба Національного банку України в середу, 6 березня.

 

Перше тестування е-гривні НБУ провів у 2018 році. Воно відбувалось у закритому середовищі та передбачало впровадження платформи Електронна гривня, випуск в обіг обмеженої кількості цифрової гривні та тестування операцій з е-гривнею виключно працівниками НБУ та кількома компаніями – учасницями проєкту.

 

Проте другий етап, який має стартувати у другій половині 2024 року, буде відкритим. Це означає, що в ньому зможуть взяти участь банки, небанківські фінансові установи та їх клієнти, які бажають протестувати функціональність е-гривні.

 

Всі платіжні операції з е-гривнею під час тестування відбуватимуться на єдиній технологічній платформі, оператором якої буде Національний банк

Під час тестування Нацбанк планує дослідити ефективність обраної технологічної платформи та зручність використання е-гривні для здійснення платіжних операцій, її переваги на практиці, що допоможе прийняти зважене рішення про доцільність широкомасштабного її випуску в Україні.

 

В НБУ підкреслили, що в будь-якому разі е-гривня не стане заміною готівкової чи безготівкової форм гривні, а буде їх доповненням. Навіть у випадку прийняття е-гривні, користувачі матимуть змогу без обмежень обирати, якою формою гривні (готівковою або безготівковою, у тому числі е-гривнею) здійснювати розрахунки. Нагадаємо, 8 вересня 2021 року Рада дозволила ринок криптовалют та цифрову гривню. Е-гривня – це електронна форма грошової одиниці України. Використання е-гривні, за задумом НБУ, має бути зручним та доступним для усіх верств населення, бізнесу, держорганів тощо.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp