У секретних цехах: Українська бронетехніка розповіла, як виробляє зброю

У секретних цехах: Українська бронетехніка розповіла, як виробляє зброю

Фото: Скриншот

Виробничий майданчик компанії Українська бронетехніка

У компанії поки не замислюються про підземне виробництво. Це можливо, але наразі технічно складно.

Приватна компанія Українська бронетехніка, відома своїми бронеавтомобілями Варта та Новатор, за два роки повномасштабної війни з РФ наростила виробництво в десятки разів. Для безпеки вона розосередила виробництво на десятках майданчиків по країні. Про це розповів генеральний директор компанії Владислав Бельбас в інтерв’ю Deutsche Welle.

За його словами, вся продукція йде на ЗСУ, адже, поки триває війна, експорт з України призупинений. У компанії десятки майданчиків по всій країні. Розосередження виробництва – одна із запорук безпеки.

 

Бельбас зазначає, що наразі інформація про оборонних державних постачальників знаходиться у відкритому доступі. Росія може перевірити локацію будь-якого підприємства, виробничих площадок тощо.

 

У компанії поки не замислюються про підземне виробництво. Це можливо, але технічно складно. До того ж компанія виготовляє артилерійські та мінометні снаряди, таку продукцію небезпечно виготовляти під землею.

 

“Проблема виробництва вибухових речовин під землею – це те, що у разі нештатної ситуації загинуть всі співробітники через перепад тиску. Тобто це дуже складно реалізувати під землею”, – сказав гендиректор Української бронетехніки.

 

Українські виробники озброєння кажуть, що Росія вважає їх пріоритетною ціллю, тому що сприймає як серйозну загрозу. Тому такі дрібні та засекречені підприємства у різних регіонах країни під захистом ППО, поки єдиний спосіб українського ВПК створювати власну зброю.

Нагадаємо, обсяги виробництва українського військово-промислового комплексу у 2023 році зросли втричі порівняно з 2022 роком. У 2024 році очікується збільшення ще в шість разів.

26 лютого Агенція оборонних закупівель Міністерства оборони уклала перший прямий контракт зі шведським виробником

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp