Метінвест зменшив виплавку сталі на третину

Метінвест зменшив виплавку сталі на третину

Фото: Getty Images

Підприємства Метінвест за підсумками року зменшили виплавку сталі та чавуну

Зменшення виробництва сталі та чавуну в компанії пояснюють зупинкою низки своїх підприємств у Маріуполі, Авдіївці та Запоріжжі, зокрема меткомбінатів Азовсталь та ММК ім. Ілліча, а також та Авдіївського коксохіму.

Підприємства металургійного холдингу Метінвест за підсумками 2023 року зменшили виплавку сталі та чавуну на 31% – до 2,03 млн тонн. Про це йдеться в звіті, опублікованому на сайті холдингу.

Виробництво чавуну за рік зменшилося на 36%, коксу – на 25%, товарних напівфабрикатів – на 19%, готової продукції – на 36%.

Зменшення виробництва сталі та чавуну в компанії пояснюють зупинкою низки своїх підприємств у Маріуполі, Авдіївці та Запоріжжі з 24 лютого 2022 року, зокрема меткомбінатів Азовсталь та ММК ім. Ілліча, та Авдіївського коксохіму.

“На сьогодні українські підприємства групи, крім тих, що розташовані в Маріуполі й Авдіївці, продовжують працювати з різним рівнем завантаження, з огляду на фактори безпеки, наявність персоналу, забезпечення електропостачання, а також логістичні й економічні чинники”, – повідомили в Метінвесті. 

Водночас, в компанії зазначили, що з серпня 2023 року почав діяти морський коридор з портів України на Чорному морі, що сприяло відновленню морського маршруту для експорту гірничо-металургійної продукції.

“Це дало змогу групі розпочати поступове збільшення завантаженості потужностей своїх гірничо-збагачувальних комбінатів. Зокрема, було збільшено видобуток на Інгулецькому ГЗК та Північному ГЗК, а також збільшено використання руди третіх осіб для виробництва концентрату на Центральному ГЗК”, – зауважили в Метінвесті.

Раніше повідомлялося, що за 2023 рік група Метінвест перерахувала до бюджетів усіх рівнів 14,6 млрд грн податків і зборів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp