Американська Exxon купує свого сланцевого конкурента Pioneer за $60 млрд

Американська Exxon купує свого сланцевого конкурента Pioneer за $60 млрд

Фото: Getty Images

ExxonMobil купує конкурента Pioneer за $60 млрд

Велика угода перетворить Exxon Mobil в лідера сланцевої нафти Сполучених Штатів Америки.

Exxon Mobil погодилася купити конкуруючу американську компанію Pioneer Natural ResourcesExxon Mobil приблизно за 60 млрд доларів, що поставить її на вершину найбільшого нафтового родовища в США і забезпечить їй десятиліття низьковитратного видобутку. Про це повідомляє Reuters в середу, 11 жовтня.

 

Угода стане найбільшою для Exxon з моменту покупки Mobil Oil за 81 млрд доларів у 1998 році, за кілька років до початку сланцевого буму.

 

Exxon купує Pioneer, яка досягла значних успіхів у результаті сланцевої революції, яка перетворила США на найбільшого у світі виробника нафти менш ніж за десять років. Угода буде закрита на початку 2024 року.
 

Exxon за останні два роки вийшла з періоду, відзначеного втратами та величезними збитками, скоротивши витрати, продавши десятки активів та отримавши вигоду від високих цін на енергоносії, спричинених вторгненням Росії в Україну.

Минулого року компанія заробила рекордний прибуток у розмірі 56 млрд доларів. На думку аналітиків, компанія відклала близько 30 млрд доларів готівкою в очікуванні угод.

 

Pioneer є найбільшим оператором Пермського басейну, на його частку припадає 9% валового видобутку, а Exxon займає п’яте місце з 6%.

 

Пермське родовище високо цінується в енергетичній галузі США через відносно низьку вартість видобутку нафти та газу, при цьому мінімальні витрати на видобуток становлять у середньому близько 10,50 доларів за барель.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp