США надали понад мільярд доларів Україні

США надали понад мільярд доларів Україні

Фото: Пресслужба президента України

США беззастережно підтримують Україну

У поточному році Україна отримала вже 10,9 млрд доларів прямої бюджетної підтримки від США у формі грантів.

Україна отримала грант від США у розмірі 1,15 млрд доларів через Цільовий фонд багатьох донорів Світового банку. Про це повідомив Мінфін у середу, 11 жовтня.

Вказано, що ці гроші є частиною п’ятого додаткового фінансування в рамках проекту Світового банку Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні (PEACE in Ukraine). У 2023 році наша країна отримала вже 10,9 млрд доларів прямої бюджетної підтримки від США у формі грантів.

Грантові кошти йдуть на часткову компенсацію видатків державного бюджету, зокрема соціальних та гуманітарних, які не пов’язані зі сферою безпеки і оборони.

Залучене грантове фінансування спрямовується на відшкодування видатків держбюджету, зокрема на виплати за окремими програмами державної соціальної допомоги (ВПО, особам з інвалідністю, малозабезпеченим сім’ям, виплати житлово-комунальних субсидій), виплати співробітникам ДСНС та  на оплату праці працівників державних органів та педагогічних установ, – уточнили у Мінфіні.

Зазначається, що від початку повномасштабної війни до держбюджету України вже надійшло 22,9 млрд доларів від США.

Нагадаємо, у вересні Україна також отримувала грант від США. Тоді його сума склала 1,25 млрд доларів.

Раніше стало відомо, що Україна розраховує на багатомільярдну допомогу США у наступному році.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp